Ta oferta pracy jest nieaktualna od 25 dni. Sprawdź aktualne oferty pracy dla Ciebie

Główna Księgowa / Główny Księgowy

  • Kraków, małopolskie pokaż mapę
  • Specjalista
  • 29.03.2019

    Pracodawca ma prawo zakończyć rekrutację we wcześniejszym terminie.

    Grupa Kapitałowa Summa Linguae S.A. to wiodący w skali światowej dostawca usług tłumaczeniowych i technologicznych wspierających tłumaczenia. Spółka notowana jest na rynku NewConnect Warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych, a wraz ze swoimi spółkami córkami w Skandynawii, Indiach, Rumunii i Szwajcarii tworzy Grupę Kapitałową, która zatrudnia obecnie na całym świecie 150 osób. Grupa należy obecnie do najszybciej rosnących firm w branży tłumaczeniowej w skali globalnej.

    W związku z tak dynamicznym rozwojem krakowski oddział Grupy (siedziba spółki dominującej) poszukuje kandydatów na stanowisko:
    (Chief Accountant)
    Miejsce pracy: Kraków

    Zakres obowiązków:

    • prowadzenie księgowości polskiej spółki dominującej zgodnie z obowiązującymi przepisami ustawy o rachunkowości, przepisami prawa podatkowego oraz polskimi standardami rachunkowości
    • prowadzenie i nadzór nad prowadzeniem zapisów w księgach rachunkowych (w tym faktury zakupowe, dokumenty kasowe, wyciągi bankowe i inne dokumenty księgowe), uzgadnianie sald kont rachunkowych, zapewnienie współmierności przychodów i kosztów w ujęciu miesięcznym (w tym zarządzanie rezerwami i rozliczeniami międzyokresowymi)
    • prowadzenie rozliczeń podatkowych (CIT,VAT) oraz sporządzanie deklaracji podatkowych, nadzór nad prowadzeniem rozliczeń pracowniczych
    • sporządzanie jednostkowych sprawozdań finansowych polskiej spółki oraz nadzór nad sporządzaniem skonsolidowanych sprawozdań finansowych (przy wsparciu doradców zewnętrznych), w tym sprawozdań kwartalnych i rocznych na potrzeby raportów giełdowych
    • koordynacja i optymalizacja procesów księgowych, dokumentacyjnych i sprawozdawczych spółek wchodzących w skład Grupy Kapitałowej
    • współpraca z działami księgowości w spółkach zależnych, współpraca z doradcami, w tym doradcami podatkowymi, audytorami oraz Działem Controllingu i Dyrektorem Finansowym Grupy

     Wymagania:

    • minimum 3-letnie doświadczenie na samodzielnym stanowisku księgowym jako Główna/Główny księgowy spółki kapitałowej
    • bardzo dobra znajomość aktualnych krajowych przepisów podatkowych oraz polskich standardów rachunkowości
    • dobra znajomości języka angielskiego w mowie i piśmie pozwalająca na swobodną komunikację z zagranicznymi oddziałami Grupy (praca w międzynarodowym środowisku)
    • wykształcenie wyższe ekonomiczne (rachunkowość, finanse) lub odpowiednie doświadczenie poparte wiedzą praktyczną
    • dobra znajomość pakietu MS Office, ze szczególnym uwzględnieniem MS Excel
    • wysokie kompetencje komunikacyjne
    • zrozumienie procesów biznesowych
    • rzetelność, systematyczność, samodzielność, terminowość, zdolność i motywacja do poszerzania wiedzy i kompetencji
    • dodatkowymi atutami będą: doświadczenie w konsolidacji sprawozdań finansowych, w tym spółek zagranicznych, znajomość międzynarodowych standardów sprawozdawczości finansowej (MSSF), doświadczenie w pracy w spółkach raportujących na rynek kapitałowy, doświadczenie w księgowości spółek świadczących usługi dla biznesu (B2B)

    Oferujemy:

    • zatrudnienie w dynamicznie rozwijającej się, notowanej na Giełdzie firmie, będącej liderem w swojej branży
    • zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę lub b2b w zależności od preferencji
    • pakiet szkoleń oraz narzędzia niezbędne do wykonywania pracy
    • możliwość rozwoju i zdobycia nowych doświadczeń w międzynarodowym środowisku pracy
    • pakiety benefit „Multisport”
    • pracę w przyjaznym, młodym zespole

    Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie CV za pomocą przycisku Aplikuj, w tytule prosimy o zamieszczenie nazwy stanowiska: Główna Księgowa/Główny Księgowy.

    Zgodnie z art.6 ust.1 oraz 7 ust. 2 RODO prosimy o dopisanie klauzuli: "Wyrażam dobrowolną zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w dokumentach rekrutacyjnych przez Administratora danych, którym jest Summa Linguae SA z siedzibą w Krakowie przy ul. Conrada 63 dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji.”