Oferta pracy

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy

Oferta z szybkim aplikowaniem
co to?

Główna księgowa / Główny księgowy

PRZEDSIĘBIORSTWO PRYWATNE REZAL - Zakład Przetwórstwa SzkłaO firmie

PRZEDSIĘBIORSTWO PRYWATNE REZAL - Zakład Przetwórstwa Szkła

Świętej Teresy 103d

Łódź

Jesteśmy dynamicznym i innowacyjnym przedsiębiorstwem produkcyjnym z 30-letnią tradycją w obszarze przetwórstwa szkła oraz produkcji wyrobów ze szkła dla różnych gałęzi przemysłu, realizującym sprzedaż na rynku polskim i rynkach zagranicznych.

Miejsce pracy: łódzkie / Łódź Teofilów Przemysłowy

Obowiązki:

  • samodzielne prowadzenie pełnej księgowości firmy produkcyjnej zgodnie z obowiązującymi przepisami
  • sporządzanie sprawozdań finansowych, rocznych i okresowych oraz deklaracji podatkowych i sprawozdań statystycznych
  • nadzór nad prawidłowym i terminowym obiegiem dokumentów księgowych w firmie
  • współpraca z instytucjami zewnętrznymi i organami podatkowymi (m.in. zapewnienie kompletności i terminowości w zakresie sprawozdawczości do GUS, US, UM, UMWŁ i inne
  • potwierdzanie sald oraz rozliczanie inwentaryzacji aktywów firmy
  • prowadzenie ewidencji środków trwałych i wartości niematerialnych
  • nadzór ogólny nad rozliczeniami kadrowo-płacowymi
  • księgowanie faktur oraz innych dokumentów związanych z działalnością firmy, wyciągi bankowe, raporty kasowe itp
  • przygotowywanie raportów i zestawień na potrzeby Zarządu
  • nadzór nad terminowym regulowaniem zobowiązań i spływem należności (windykacja)
  • aktywne monitorowanie zmian w prawie podatkowym i ustawie o rachunkowości
  • organizowanie pracy działu
  • przygotowywanie analizy finansowej przedsiębiorstwa
  • odpowiedzialność za prawidłowość rozliczeń podatkowych, sporządzanie deklaracji podatkowych PIT, VAT, JPK
  • dbanie o prawidłowy i terminowy obieg dokumentów księgowych
  • uczestniczenie w procesie planowania budżetów
  • opracowywanie procedur księgowo-finansowych oraz egzekwowanie ich przestrzegania
  • współpraca z audytorami i wdrażanie rekomendacji po audytowych
  • współpraca przy wnioskach o dofinansowanie z zakresie finansowo-księgowym

Wymagania:

  • wykształcenie wyższe o profilu ekonomicznym lub wykształcenie wyższe kierunkowe
  • minimum 5-letnie doświadczenie w samodzielnej pracy jako Księgowa, co najmniej rok pełniąca obowiązki lub będąca Główną Księgową, najlepiej w środowisku produkcyjnym
  • praktyczna znajomość przepisów z zakresu rachunkowości i prawa podatkowego
  • ogólna znajomość zagadnień kadrowo-płacowych
  • znajomość oprogramowania LSI Software– będzie atutem
  • samodzielność oraz umiejętność pracy w zespole
  • dobra znajomość pakietu MS Office (w szczególności Outlook, Excel, Word)
  • umiejętność analitycznego myślenia, dokładność, skrupulatność, cierpliwość, energiczność
  • znajomość procesów finansowo - księgowych i sprawozdawczych
  • umiejętność opracowywania analiz finansowych
  • znajomość języka angielskiego- będzie atutem

Oferujemy:

  • stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
  • możliwość rozwoju w obszarze księgowości
  • możliwość rozwoju zawodowego i zdobycia szerokiego doświadczenia
  • profesjonalne środowisko pracy
  • narzędzia niezbędne do pracy
  • pakiet pozafinansowych świadczeń
  • pracę w firmie o ponad 30-letniej tradycji na polskim rynku
  • elastyczny czas pracy w trybie 8-godzinnym (7:00/10:00 – 15:00/18:00)
Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie aplikacji klikając w przycisk aplikowania.

Informujemy, iż skontaktujemy się z wybranymi kandydatami.

Ogłoszenie archiwalne