Główna księgowa/Główny księgowy

  • Łódź, łódzkie
  • Specjalista
  • 08.05.2018
  • Ważna jeszcze 13 dni (do 07.06.2018)

    Pracodawca ma prawo zakończyć rekrutację we wcześniejszym terminie.

    top
    Poszukujemy kandydata na stanowisko:
    Miejsce pracy: Łódź

    Zakres obowiązków na stanowisku, w szczególności:

    • Bieżące i efektywne prowadzenie działu księgowości zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, zarządzanie zespołem księgowym,
    • Dokonywanie wyceny aktywów i pasywów, ustalanie wyniku finansowego oraz podstaw do opodatkowania i podatku dochodowego PIT,
    • Nadzór nad wykonaniem i przekazem plików JPK (pełen zakres) do MF,
    • Sporządzanie deklaracji podatkowych PIT, CIT, VAT, VAT-UE, ZUS, sprawozdań GUS,
    • Obsługa systemu Płatnik, dokumentacji ZUS, US, PFRON,
    • Nadzór nad płatnościami wobec banków i innych instytucji finansowych, dostawców i firm usługowych, etc.,
    • Planowanie i nadzór nad pracą działu księgowości,
    • Czynny udział w kształtowaniu i realizacji strategii finansowej spółki,
    • Wsparcie w poszukiwaniu źródeł finansowania,
    • Odpowiedzialność za politykę rachunkowości i plan kont, wraz ze sprawozdawczością , zgodnie z ustawą o rachunkowości i przepisami podatkowymi,
    • Wdrażanie usprawnień i procedur księgowo-finansowych, optymalizacja procesów,
    • Analizowanie kosztów działalności firmy i optymalizacja rozwiązań księgowych,
    • Sporządzanie sprawozdań finansowych zgodnie z obowiązującymi standardami sprawozdawczości finansowej,
    • Sporządzanie bilansów, rachunku zysków i strat, raportów oraz analiz finansowych,
    • Kontakty z urzędami skarbowymi, ZUS, audytorami, bankami, instytucjami finansowymi i załatwianie spraw wg właściwości.
    • Przygotowywanie raportów i bieżących analiz księgowo-finansowych na potrzeby Zarządu firmy, banków, audytów, kontroli oraz innych instytucji zewnętrznych,
    • Bieżąca współpraca z Zarządem i dyrekcją firmy.

    Oczekiwania od kandydatów:

    • Wykształcenie wyższe ekonomiczne (rachunkowość, finanse) lub inne kierunkowe,.
    • Dobra znajomość przepisów prawa podatkowego, Ustawy o Rachunkowości, VAT, PIT, CIT, ZUS, PFRON, oraz umiejętność ich stosowania,
    • Minimum 3 letnie doświadczenie na takim lub podobnym stanowisku pracy,
    • Znajomość Polskich i Międzynarodowych Standardów Rachunkowości,
    • Umiejętności kierownicze, interpersonalne i komunikowania,
    • Umiejętność obsługi pakietu MS Office, w tym Excel,
    • Doświadczenie we wdrażaniu systemów finansowo – księgowych,
    • Umiejętność rozliczania wniosków i projektów unijnych – mile widziana,
    • Umiejętność analitycznego myślenia i rozwiązywania problemów,
    • Dokładność, terminowość, inicjatywa, orientacja na cele,
    • Uczciwość, sumienność.

    Oferujemy:

    • Interesującą, samodzielną i odpowiedzialną pracę,
    • Możliwość rozwoju zawodowego,
    • Atrakcyjne i stabilne warunki zatrudnienia.
    Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie aplikacji klikając w przycisk aplikowania.

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 roku o Ochronie Danych Osobowych; tekst jednolity: Dz. U. 2016 r. poz. 922).

    Na tym etapie rekrutacji pracodawca chce pozostać anonimowy. Dowiedz się więcej