Główna Księgowa/Główny Księgowy

Herbapol Lublin S.A.O firmie

  • Diamentowa 25, Lublin
    Lublin, lubelskie
  • Ważna jeszcze 15 dni
    do: 19 sie 2021
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • kierownik / koordynator

Herbapol Lublin S.A.

Diamentowa 25

Lublin

Twój zakres obowiązków

  • Odpowiedzialność za terminowe i przepisowe sporządzanie deklaracji podatkowych, rocznych i okresowych sprawozdań finansowych jednostkowych i skonsolidowanych (2 Spółki).

  • Prowadzenie ksiąg rachunkowych zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa rachunkowego i podatkowego.

  • Księgowanie i wyliczenia rezerw, wycen walutowych, podatku odroczonego, rozliczeń międzyokresowych kosztów itp.

  • Nadzór nad prawidłowym rozliczaniem podatkowym PIT,VAT,CIT.

  • Nadzór nad prawidłowym obiegiem dokumentów księgowych i ewidencją zdarzeń księgowych, bieżąca analiza i kontrola poprawności zapisów księgowych.

  • Kontakt z instytucjami zewnętrznymi (ZUS, GUS, US, banki).

  • Weryfikacja zobowiązań oraz należności.

  • Przygotowywanie raportów i sprawozdań na potrzeby Zarządu, GUS, banków oraz innych instytucji.

  • Raportowanie schematów podatkowych MDR.

  • Sporządzanie dokumentacji cen transferowych.

  • Zarządzanie podległym zespołem księgowych, koordynowanie pracy oraz bieżące wsparcie merytoryczne.

  • Podejmowanie działań mających na celu optymalizację pracy księgowości.

  • Dbałość o sprawny przepływ informacji, dobre relacje w firmie i komunikację.

  • Bieżące monitorowanie zmian w prawie podatkowym i ustawie o rachunkowości, odpowiedzialności za procedurę potwierdzania sald z kontrahentami, rozliczanie inwentaryzacji aktywów firmy, nadzór nad wszystkimi ewidencjami, księgowymi.

  • Współpraca z audytorami zewnętrznymi oraz koordynacja prac nad rocznym audytem finansowym.

Nasze wymagania

  • Praktyczna znajomość zagadnień księgowych i podatkowych poparta co najmniej 5-cio letnim doświadczeniem w prowadzeniu księgowości.

  • Wykształcenie wyższe ekonomiczne; mile widziany tytuł biegłego rewidenta oraz dodatkowe szkolenia kierunkowe.

  • Bardzo dobra znajomość pakietu MS Office, znajomość programu MS Dynamics AX będzie dodatkowym atutem.

  • Wysoka świadomość biznesowa przekładająca się na chęć usprawniania procesów i bardzo dobrą komunikację i współpracę.

  • Samodzielność i bardzo dobra organizacja pracy własnej.

  • Mile widziana znajomość języka angielskiego.

To oferujemy

  • Stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę.

  • Uczestnictwo w realizacji ciekawych projektów.

  • Możliwość rozwoju w dużej polskiej firmie o wysokich standardach pracy.

  • Pakiet benefitów m.in. prywatna opieka medyczna, karta sportowo-rekreacyjna, bony świąteczne, wczasy pod gruszą, rabat w firmowym sklepie Herbapol, niespodzianka urodzinowa, dofinansowanie do obiadów.

  • Pracę w ambitnym i dynamicznym zespole.

  • Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych

  • prywatna opieka medyczna

  • dofinansowanie szkoleń i kursów

  • zniżki na firmowe produkty i usługi

  • parking dla pracowników

  • dofinansowanie wypoczynku

  • świętowanie urodzin

Tak się u nas pracuje