Oferta pracy

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy

Główna Księgowa/Główny Księgowy

Antal Finance & Accountancy

  • Lublin, lubelskie

  • ogłoszenie wygasło 4 miesiące temu
  • Umowa o pracę
  • Pełny etat
  • Starszy specjalista (Senior)
ówny/a księgowy/a

Dla naszego klienta, międzynarodowej firmy produkcyjnej oraz dystrybucyjnej szukamy głównego/ej księgowego/ej. Jeśli poza światem rachunkowości, interesujecie Cię tematyka podatkowa na tym stanowisku będziesz mógł się wykazać.

Chcesz dołączyć do firmy, która dostarcza rozwiązania dla wielu branż, dzięki czemu nigdy nie będzie nudno? Zachęcam do zaaplikowania.

Twój zakres obowiązków

  • Zarządzanie zespołem księgowości, optymalizacja procesów i standardów polityki rachunkowości,
  • Prowadzenie pełnej księgowości zgodnie z obowiązującymi przepisami ustawy o rachunkowości i przepisami prawa podatkowego,
  • Udział w globalnych projektach na poziomie grupy,
  • Terminowe i rzetelne sporządzanie rocznych sprawozdań finansowych wg MSSF i wg standardów polskich ,
  • Kompleksowa koordynacja procesów zamknięcia miesiąca i roku, w tym przygotowywanie comiesięcznych raportów finansowych w ramach pakietu skonsolidowanego
  • Nadzór nad poprawnością rozliczeń podatkowych, odpowiedzialność za sporządzanie deklaracji podatkowych (CIT,VAT),
  • Nadzór nad poprawnością obiegu dokumentów księgowych, kontrola formalno-prawna, rachunkowa i merytoryczna dokumentów ,
  • Współpraca z audytorami (sporządzanie raportów ,zestawień oraz przygotowywanie odpowiedzi i wyjaśnień ) i instytucjami zewnętrznymi (US,GUS,ZUS ,banki),
  • Monitorowanie zmian w krajowym prawie podatkowym oraz informowanie i koordynowanie zmian do Grupy
  • Reprezentacja Spółki przed krajowymi oraz korporacyjnymi jednostkami kontroli finansowo-podatkowej
  • Weryfikacja dokumentacji księgowej i umów pod względem rozliczeń bilansowych i podatkowych
  • Opiniowanie planowanych przedsięwzięć gospodarczych pod względem zgodności z prawem podatkowym,

Nasze wymagania

  • Wykształcenie wyższe w zakresie finansów / rachunkowości.
  • Minimum 5 lat doświadczenia pracy w samodzielnym prowadzeniu księgowości w firmach produkcyjnych,
  • Bardzo dobra znajomość zagadnień księgowych i podatkowych (prawo podatkowe, ustawa o rachunkowości, MSSF, ceny transferowe) oraz umiejętność ich praktycznego zastosowania.
  • Doświadczenie w pracy na systemie Symfonia.
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego.
  • MS Office: w tym zaawansowana znajomość Excel.
  • Wysokie umiejętności komunikacyjne.
  • Proaktywność w zakresie udoskonalania swojej pracy.
  • Umiejętność pracy w zespole.

To oferujemy

  • stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę w firmie o ugruntowanej pozycji rynkowej,
  • możliwość rozwoju umiejętności technicznych i interpersonalnych,
  • pracę w przyjaznej atmosferze,
  • program wdrożenia, który pozwoli Ci poznać organizację – zadania, procesy, ludzi, standardy pracy oraz kulturę organizacyjną,
  • liczne benefity pozapłacowe m in. prywatna opieka medyczna, ubezpieczenie grupowe, MultiSport i wiele innych
  • możliwość pracy zdalnej

Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie aplikacji klikając w przycisk aplikowania.

Ogłoszenie archiwalne