Oferta pracy

Główna Księgowa/Główny Księgowy

HRK S.A.

  • mazowieckie

    mazowieckie
  • ogłoszenie wygasło ponad miesiąc temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular), starszy specjalista (Senior)
  • praca stacjonarna
  • rekrutacja zdalna

Twój zakres obowiązków

  • Odpowiedzialność za sprawne działanie działu księgowego (pełna księgowość)

  • Zadania kontroli finansowej

  • Sporządzanie sprawozdań finansowych według ustawy o rachunkowości oraz prowadzenie sprawozdawczości

  • Kompleksowa koordynacja procesów zamknięcia miesiąca i roku, w tym przygotowywanie comiesięcznych raportów finansowych

  • Odpowiedzialność za procedurę potwierdzania sald z kontrahentami, rozliczanie inwentaryzacji aktywów firmy

  • Monitorowanie zmian w krajowym prawie podatkowym oraz informowanie i koordynowanie zmian do Spółki,

  • Rozliczenia podatkowe, przygotowanie i kontrola deklaracji VAT i CIT

  • Nadzór nad dekretowaniem dokumentów oraz ich kontrola

  • Inwentaryzacja sald, naliczanie odpisów i rezerw

  • Bieżąca współpraca z bankami, instytucjami, audytorami zewnętrznymi

  • Współpraca z instytucjami zewnętrznymi (ZUS, GUS, US)

  • Aktywna współpraca z pozostałymi managerami i innymi działami firmy.

  • Nadzorowanie wszystkich ewidencji księgowych,

  • Nadzór merytoryczny i organizacyjny nad działem księgowości i prowadzonymi księgami rozrachunkowymi,

Wymagania pracodawcy

  • Wykształcenie wyższe kierunkowe (finanse, rachunkowość)

  • Praktyczna znajomość standardów rachunkowości

  • Mile widziana znajomość MSSF

  • Praktyczna znajomość arkusza EXCEL

  • Samodzielność, dokładność, skrupulatność oraz zaangażowanie w pracy

  • Bardzo dobra organizacja pracy własnej oraz podległego zespołu

  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego

Pracodawca oferuje

  • dofinansowanie zajęć sportowych

  • prywatna opieka medyczna

  • dofinansowanie kursów i szkoleń

  • budżet szkoleniowy

  • samochód służbowy

  • Benefity

  • dofinansowanie szkoleń i kursów

HRK S.A.

Zespół HRK Finance specjalizuje się w rekrutacji wysokiej klasy ekonomistów na potrzeby organizacji międzynarodowych oraz wiodących spółek z kapitałem polskim. Od wielu lat pozyskujemy dla naszych klientów ekspertów i menedżerów oraz pracowników niższego szczebla w działach finansów. Mamy unikalne na polskim rynku doświadczenia w budowaniu struktur centrów finansowych.

Zespół działa w ramach HRK S.A. jednej z największych firm doradczych z obszaru zarządzania kapitałem ludzkim. Oferujemy usługi rekrutacji kadry średniego i wyższego szczebla, badań i rozwoju potencjału zawodowego (łącznie z badaniami Assessment & Development Center), budowanie ścieżek kariery, a także usługi z zakresu employer brandingu oraz obsługi kadr i płac.

Przewiń do profilu firmy