Oferta pracy

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy

Główna Księgowa/Główny Księgowy, Pełna Księgowość

Devire

15 00016 000 brutto / mies.
  • Kraków

    Kraków, małopolskie
  • ogłoszenie wygasło ponad miesiąc temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • kierownik / koordynator

Rekrutujemy dla

Nasz klient jest prywatną firmą specjalizującą się w dystrybucji niekancerogennych plastyfikatorów dla przemysłu oponiarskiego i gumowego. Firma powstała w 2010 roku.

Twój zakres obowiązków

  • Nadzór nad całokształtem funkcjonowania aspektów księgowych w Spółce zgodnie z przepisami ustawy o rachunkowości

  • Przygotowywanie pełnych sprawozdań finansowych oraz okresowej sprawozdawczości wewnętrznej

  • Organizacja pracy działu finansowego

  • Nadzór nad aspektami podatkowymi w Spółce: przygotowywanie CIT bieżącego i odroczonego, koordynacja przygotowania VAT, Intrastat, deklaracji podsumowujących podatek u źródła, cła importowe, elementy akcyzowe, raportowanie do NBP i GUS

  • Rejestracja Spółki do VAT w innych krajach UE według potrzeb oraz nadzór nad rozliczeniami w tym zakresie za granicą

  • Nadzór nad realizacją działań innych działów w systemie SENT, obsługa Spółki przez PUESC w zakresie wniosków o wiążące informacje taryfowe

  • Sporządzanie dokumentacji cen transferowych

  • Nadzór nad kalkulacją opłaty zapasowej oraz poziomów zapasu obowiązkowego

  • Opracowywanie wewnętrznych przepisów mających na celu prowadzenie ksiąg rachunkowych zgodnie z aktualnymi przepisami, aktualizacja polityki rachunkowości

  • Przygotowywanie raportów i analiz finansowych, głównie na potrzeby Zarządu, audytorów

  • Bezpośredni kontakt z urzędami, RARS, URE oraz audytorami i instytucjami finansowymi

  • Kontrola finansowa dokumentów oraz kontrola poprawności transakcji we współpracy z innymi działami Spółki

  • Przygotowywanie budżetu, planów dla przepływów pieniężnych i prognoz śródrocznych

Wymagania pracodawcy

  • Doświadczenie na stanowisku Głównej Księgowej/Głównego Ksiegowego lub Zastępcy; mile widziane doświadczenie w spółce/branży produkcyjnej

  • Wykształcenie kierunkowe lub pokrewne; mile widziane certyfikaty poświadczające znajomość zagadnień finansowych

  • Komunikatywna znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie

  • Biegła znajomość ustawy o rachunkowości i aktualnych przepisów podatkowych, znajomość międzynarodowych standardów rachunkowości (IFRS) będzie dodatkowym plusem

  • Umiejętność pracy w zespole; doświadczenie w kierowaniu zespołem będzie dodatkowym atutem

  • Dobra znajomość Pakietu MS Office

  • Znajomość narzędzi księgowych - ERP

  • Sumienność oraz zaangażowanie w powierzone obowiązki

  • Gotowość do pracy w modelu hybrydowym

Pracodawca oferuje

  • Pracę w prężnie rozwijającej się firmie i pomocnym zespole, gdzie można na siebie liczyć

  • Możliwości rozwoju swojej marki, a także możliwość realnego wpływu na kierunek rozwoju Spółki

  • Pakiet świadczeń pozapłacowych : karty Benefit, ubezpieczenie na życie

  • Programy szkoleń zewnętrznych i wewnętrznych

  • Model hybrydowy pracy

Devire

Devire to międzynarodowa firma specjalizująca się w usługach rekrutacji, outsourcingu i employer brandingu. Od ponad 30 lat reprezentujemy wiodących pracodawców na rynku europejskim, prowadząc kompleksowe projekty poszukiwań menedżerów i wyspecjalizowanej kadry, wdrażając najnowsze rozwiązania z obszaru usług IT oraz wspierając w budowaniu wizerunku pracodawcy z wyboru. Nasze biura zlokalizowane są w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Katowicach oraz Monachium, Frankfurcie, Pradze i Hradec Kralove.

Przewiń do profilu firmy