Oferta pracy

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy

Oferta z szybkim aplikowaniem
co to?

Główna Księgowa / Główny Księgowy

Instytut Włókien Naturalnych i Roślin ZielarskichO firmie

  • Poznań

    Poznań, wielkopolskie
  • Ogłoszenie wygasło 23 dni temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • menedżer

Twój zakres obowiązków

Obowiązki i odpowiedzialność w zakresie:

• Całokształtu gospodarki finansowej Instytutu prowadzonej zgodnie z obowiązującymi przepisami o finansach publicznych i rachunkowości.

• Wykonywania dyspozycji środkami pieniężnymi.

• Dokonywania wstępnej kontroli:

a) zgodności operacji gospodarczych i finansowych z planem finansowym,

b) kompletności i rzetelności dokumentów dotyczących operacji gospodarczych i finansowych.

• Terminowego i rzetelnego sporządzania sprawozdań finansowych.

• Nadzoru nad poprawnością rozliczeń podatkowych, odpowiedzialność za sporządzanie deklaracji podatkowych.

• Współpracy z instytucjami zewnętrznymi: banki, GUS oraz z organami podatkowymi.

• Nadzoru merytorycznego i organizacyjnego nad Działem Finansowo – Księgowym.

Nasze wymagania

  • Ukończone wyższe studia ekonomiczne II stopnia ( magisterskie ) - kierunek: rachunkowość / finanse.

  • Posiadanie co najmniej 5 – letniej praktyki na stanowisku kierowniczym w księgowości, preferowane stanowisko Głównego Księgowego.

  • Posiadanie wpisu do rejestru biegłych rewidentów lub posiadanie certyfikatu księgowego uprawniającego do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych albo świadectwa kwalifikacyjnego uprawniającego do usługowego prowadzenia ksiąg handlowych.

  • Pełna zdolność do czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych.

  • Niekaralność za przestępstwo przeciwko wiarygodności dokumentów, mieniu, obrotowi gospodarczemu, obrotowi pieniędzmi i papierami wartościowymi, za przestępstwo skarbowe oraz przeciwko działalności instytucji państwowych oraz samorządu terytorialnego.

  • Posiadanie znajomości prawa podatkowego, handlowego i ustawy o rachunkowości.

  • Umiejętność sporządzania deklaracji CIT, VAT, PIT oraz sprawozdań GUS, bankowych.

  • Posiadanie praktycznej wiedzy z zakresu sporządzania rocznych sprawozdań finansowych.

  • Znajomość rozliczeń projektów obejmujących badania naukowe/prace rozwojowe i inne, finansowanych ze środków finansowych na szkolnictwo wyższe i naukę lub ze środków pochodzących ze źródeł zagranicznych.

  • Systematyczność, dokładność, dobra organizacja pracy, odpowiedzialność, samodzielność, sumienność, terminowość, komunikatywność, umiejętność pracy w zespole.

  • Gotowość do systematycznego podnoszenia kwalifikacji zawodowych.

  • Praktyczna znajomość pakietu MS OFFICE oraz urządzeń biurowych.

  • Znajomość języka polskiego w mowie i piśmie.

Mile widziane

  • Znajomość języka angielskiego.

To oferujemy

  • Pracę w stabilnej firmie o ugruntowanej pozycji rynkowej.

  • Zatrudnienie na umowę o pracę.

  • Możliwość rozwoju zawodowego.

  • Możliwość pracy zdalnej, pracy w trybie hybrydowym.

O nas

Instytut Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich – Państwowy Instytut Badawczy w Poznaniu,

interdyscyplinarna jednostka badawcza o znaczeniu międzynarodowym,

zajmująca się kompleksowymi badaniami nad pozyskiwaniem i przerobem

naturalnych surowców włóknistych oraz zielarskich.

Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie CV poprzez przycisk „Aplikuj”.

Informujemy, że w sprawie rozmowy kwalifikacyjnej skontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami.

Głównego Księgowego / Główną Księgową w okresie trwania stosunku pracy w Instytucie obowiązuje zakaz prowadzenia działalności konkurencyjnej określony w odrębnej umowie.

Przed zawarciem umowy o pracę zakwalifikowany kandydat powinien dostarczyć aktualne Zaświadczenie o niekaralności z Krajowego Rejestru Karnego.

Kliknięcie przycisku „Aplikuj” oznacza, ze wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez Instytut Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich – Państwowy Instytut Badawczy z siedzibą w Poznaniu, ul Wojska Polskiego 71 B dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji.

Dane osobowe będą przechowywane przez okres 6 miesięcy od dnia złożenia aplikacji lub do momentu wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych.