Oferta pracy

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy

Oferta z szybkim aplikowaniem
co to?

Główna Księgowa / Główny Księgowy

Berg+Schmidt Polska Sp. z o.o.

  • Poznań

    Poznań, wielkopolskie
  • ogłoszenie wygasło 3 miesiące temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • starszy specjalista (Senior)
  • praca stacjonarna, praca hybrydowa

Twój zakres obowiązków

  • Prowadzenie pełnej rachunkowości Spółek zgodnie z obowiązującymi przepisami

  • Przygotowywanie raportów i analiz dla potrzeb sprawozdawczości podatkowej i finansowej

  • Sporządzanie sprawozdań finansowych

  • Współpraca z instytucjami zewnętrznymi: US, GUS, NBP, ZUS, firmy audytorskie, i inne

  • Raportowanie finansowe na potrzeby Zarządu Spółek wg wypracowanych standardów

Nasze wymagania

  • Wykształcenie wyższe o profilu kierunkowym

  • Minimum 4-letnie doświadczenie w pracy na stanowisku Samodzielnego / Głównego Księgowego w spółkach prawa handlowego

  • Bardzo dobra praktyczna znajomość zasad rachunkowości

  • Bardzo dobra znajomość przepisów podatkowych

  • doświadczenie z zakresu samodzielnego sporządzania deklaracji VAT, VAT-UE, PIT, CIT, GUS, NBP i inne

  • Doświadczenie w sporządzaniu rocznych sprawozdań finansowych

  • Znajomość programu Comarch ERP Optima będzie dodatkowym atutem

  • Dobra znajomość języka niemieckiego i/lub angielskiego na poziomie B2

  • Bardzo dobra znajomość pakietu MS Office, a w szczególności arkusza kalkulacyjnego Excel

  • Umiejętność pracy w zespole

To oferujemy

  • Ciekawą i pełną wyzwań pracę

  • Samodzielność oraz odpowiedzialność w realizacji zadań

  • Możliwość rozwoju

  • Atrakcyjne wynagrodzenie

  • Niezbędne narzędzia pracy

Niemiecka firma Berg & Schmidt Polska, wchodząca w skład międzynarodowego holdingu Stern-Wywiol Gruppe z Hamburga, jest od lat wiodącym producent tłuszczy paszowych w Europie. Nasze wieloletnie doświadczenie i ugruntowana pozycja na rynku połączone są z szerokim gronem zadowolonych klientów oraz opinią solidnego partnera biznesowego.

Przewiń do profilu firmy