Ta oferta pracy jest nieaktualna od 132 dni. Sprawdź aktualne oferty pracy dla Ciebie

Główna Księgowa / Główny Księgowy

  • Poznań, wielkopolskie
  • Specjalista
  • 05.07.2018

    Pracodawca ma prawo zakończyć rekrutację we wcześniejszym terminie.

    Spółka Berg + Schmidt Polska wchodząca w skład międzynarodowego holdingu Stern-Wywiol Gruppe
    z Hamburga, wraz z grupą pięciu firm, poszukuje kandydatów na stanowisko:

    Opis stanowiska:

    • Prowadzenie pełnej rachunkowości Spółek zgodnie z obowiązującymi przepisami
    • Przygotowywanie raportów i analiz dla potrzeb sprawozdawczości podatkowej i finansowej
    • Sporządzanie sprawozdań finansowych
    • Współpraca z instytucjami zewnętrznymi: US, GUS, NBP, ZUS, firmy audytorskie i inne
    • Raportowanie finansowe na potrzeby Zarządu Spółek wg wypracowanych standardów

    Wymagania:

    • Wykształcenie wyższe o profilu kierunkowym
    • Minimum 4-letnie doświadczenie w pracy na stanowisku Samodzielnego / Głównego Księgowego w spółkach prawa handlowego
    • Bardzo dobra praktyczna znajomość zasad rachunkowości
    • Bardzo dobra znajomość przepisów podatkowych
    • Doświadczenie z zakresu samodzielnego sporządzania deklaracji VAT, VAT-UE, PIT, CIT, GUS, NBP, ZUS i inne
    • Doświadczenie w sporządzaniu rocznych sprawozdań finansowych
    • Znajomość programu Comarch ERP Optima jest warunkiem koniecznym
    • Bardzo dobra znajomość języka niemieckiego i/lub angielskiego
    • Bardzo dobra znajomość pakietu MS Office, a w szczególności arkusza kalkulacyjnego Excel
    • Umiejętność pracy w zespole
    • Mile widziana znajomość standardów międzynarodowej księgowości
    • Licencja Ministerstwa Finansów na prowadzenie ksiąg rachunkowych będzie dodatkowym atutem

    Oferujemy:

    • Ciekawą i pełną wyzwań pracę
    • Samodzielność oraz odpowiedzialność w realizacji zadań
    • Możliwość rozwoju
    • Atrakcyjne wynagrodzenie
    • Niezbędne narzędzia pracy

    Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie CV i listu motywacyjnego klikając w przycisk Aplikuj.

    Więcej informacji o firmie i produktach znajdziecie Państwo na stronie
     www.berg-schmidt.pl

    Prosimy o dopisanie następującej klauzuli: "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w ofercie pracy dla potrzeb procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 27.08.1997r. Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 923 ze zm."