Ta oferta pracy jest nieaktualna od 259 dni. Sprawdź aktualne oferty pracy dla Ciebie

Główna Księgowa / Główny Księgowy

  • Racibórz, śląskie
  • Specjalista
  • 03.10.2017

    Pracodawca ma prawo zakończyć rekrutację we wcześniejszym terminie.

    TBI Lease Sp. z o.o. - centrum usług finansowych i zarządczych dla Spółek powiązanych w grupie
    a działających w branżach technologicznych i produkcyjnych, aktualnie poszukuje kandydata
    na stanowisko:

    Głównej Księgowej / Głównego Księgowego
    Miejsce pracy: Racibórz

    Opis stanowiska:

    • tworzenie i wdrożenie polityki finansowej obsługiwanych Spółek oraz nadzór nad jej terminową i rzetelną realizacją,
    • kontrola formalno-prawna, merytoryczna i rachunkowa wszystkich dowodów księgowych oraz innych dokumentów, powodujących skutki finansowe dla obsługiwanych spółek,
    • sporządzanie miesięcznych oraz rocznych rozliczeń podatkowych oraz składanie deklaracji VAT,CIT, sprawozdań statystycznych i innych przewidzianych prawem dla obsługiwanych spółek,
    • opracowywanie analiz, bilansów i sprawozdań księgowych,
    • przygotowywanie zestawień i raportów w oparciu o konta księgowe,
    • kontrola kosztów obsługiwanych spółek,
    • współpraca z instytucjami zewnętrznymi (US, ZUS, GUS, Audytorzy),
    • współpraca z Zarządem w zakresie tworzenia i analizy budżetów finansowych,
    • monitorowanie zmian prawa podatkowego.

    Wymagania:

    • wykształcenia wyższego kierunkowego (rachunkowość, ekonomia, finanse),
    • min. 3-letniego doświadczenia na stanowisku głównej/ego księgowej/ego lub zastępcy głównej/ego księgowej/ego,
    • bieżącej znajomości ustawy o rachunkowości i przepisów podatkowych,
    • biegłości w posługiwaniu się narzędziami MS Office, w szczególności Excel,
    • znajomość programu księgowego Comarch ERP XL będzie dodatkowym atutem,
    • terminowości i sumienności,
    • umiejętności dobrej organizacji pracy,
    • umiejętność pracy w zespole.

    Oferujemy:

    • stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę,
    • atrakcyjne warunki finansowe,
    • niezbędne narzędzia pracy, w tym samochód służbowy,
    • pracę pełną wyzwań i możliwość kreowania własnego stanowiska pracy,
    • możliwość rozwoju zawodowego.

    Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie aplikacji klikając w przycisk aplikowania.