Oferta pracy

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy

Oferta z szybkim aplikowaniem
co to?

Główna Księgowa- Główny Księgowy

"WOJTRANS" Wojciech Lipiński O firmie

  • Szczecin

    Szczecin, zachodniopomorskie
  • Ogłoszenie wygasło miesiąc temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular)

Twój zakres obowiązków

  • prowadzenie pełnej księgowości zgodnie z obowiązującymi przepisami ustawy o rachunkowości i przepisami prawa podatkowego

  • dbanie o prawidłowość operacji księgowych i finansowych

  • sporządzanie i składanie sprawozdań finansowych do NBP i GUS

  • weryfikacja, uzgadnianie oraz sporządzanie deklaracji VAT, CIT, i inne

  • przygotowywanie raportów miesięcznych oraz sprawozdania rocznego

  • sporządzanie sprawozdań finansowych spółki zgodnie z ustawą o rachunkowości

  • bieżąca kontrola zgodności, kompletności i rzetelności operacji gospodarczych i finansowych pod względem rachunkowym i formalnym

  • zapewnienie właściwego obiegu dokumentów finansowych w firmie

  • naliczanie i księgowanie wynagrodzeń, PPK

  • wsparcie przy przygotowywaniu deklaracji ZUS, PIT, PFRON

  • nadzór nad prowadzeniem dokumentacji kadrowej

  • bieżąca współpraca z organami podatkowymi, instytucjami ubezpieczeniowymi, bankami i audytorami

  • prowadzenie ewidencji środków trwałych (w tym leasingów według IFRS 16)

  • monitorowanie zmian przepisów z zakresu rachunkowości i podatków oraz właściwe ich stosowanie

  • wprowadzanie modyfikacji i usprawnień procesów księgowych

  • współpraca z pozostałymi działami w firmie oraz Grupą

  • udział w procesie optymalizacji podatków

  • weryfikacja faktur pod względem rachunkowym i podatkowym

  • rejestrowanie, wprowadzanie i dekretowanie dokumentów do systemu

  • analiza kont księgowych, prowadzenie ksiąg rachunkowych

  • kontrola rezerw i rozliczeń międzyokresowych

  • ustalanie prawidłowej podstawy opodatkowania

  • umiejętność pracy w systemie zintegrowanym (SAP lub inny)

  • sporządzanie miesięcznych sprawozdań i raportów na potrzeby Głównej księgowej, kontrolingu i grupy kapitałowej

Nasze wymagania

  • min. 5 lat doświadczenia na stanowisku Głównego Księgowego / Głównej Księgowej spółce

  • wyższe wykształcenie z zakresu rachunkowości/finansów

  • gruntowna znajomość polskich standardów rachunkowości i przepisów podatkowych (w tym , ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, ustawy o podatku od towarów i usług oraz przepisów wykonawczych) oraz innych niezbędnych regulacji prawnych w tym podstawowa znajomość kodeksu spółek handlowych

  • teoretyczna i praktyczna wiedza w zakresie kadr i płac

  • dobra znajomość języka angielskiego (w stopniu komunikatywnym)

  • biegła znajomość systemu SAP

  • bardzo dobra znajomość pakietu MS Office, szczególnie arkusza kalkulacyjnego Excel

  • umiejętność pracy pod presją czasu i nieprzekraczalnych terminów

  • umiejętności analitycznego myślenia

  • znajomość przepisów dotyczących ewidencji środków trwałych oraz rozliczania inwentaryzacji materiałowych

  • bardzo dobra organizacja pracy, inicjatywa i zaangażowanie

  • nastawienie na samodzielne rozwiązywanie problemów

To oferujemy

  • ciekawą i pełną wyzwań pracę w dynamicznie rozwijającej się firmie

  • dużą samodzielność oraz odpowiedzialność w realizacji zadań

  • możliwość dalszego rozwoju zawodowego

  • atrakcyjne warunki zatrudnieni

Poszukujemy Kandydatów / Kandydatek samodzielnych, ambitnych, z entuzjazmem, o silnej motywacji do osiągania sukcesów, dyspozycyjnych, podzielających nasze wartości, którzy/re pragną wziąć na siebie odpowiedzialność i z zaangażowaniem uczestniczyć w rozwoju naszej firmy.