Ta oferta pracy jest nieaktualna od 70 dni. Sprawdź aktualne oferty pracy dla Ciebie

Główna Księgowa / Główny Księgowy

  • Tłuszcz, mazowieckie
  • Specjalista
  • 6 - 8 tys. zł brutto
  • 08.05.2018

    Pracodawca ma prawo zakończyć rekrutację we wcześniejszym terminie.

    Massada Sp. z o.o.

    Massada Sp. z o.o. – dynamicznie rozwijająca się firma, która od 8 lat współpracuje z odbiorcami w 45 krajach świata poszukuje doświadczonej osoby na stanowisko Głównego Księgowego.

    Główna Księgowa/Główny Księgowy

    Miejsce pracy: Tłuszcz
    Wynagrodzenie: 6 - 8 tys. zł

    Miejsce pracy: Tłuszcz (centrum logistyczne firmy)

    Zakres obowiązków:

    • prowadzenie ksiąg rachunkowych zgodnie z obowiązującymi standardami i przepisami prawnymi,
    • poprawne i terminowe sporządzanie sprawozdań finansowych oraz deklaracji, zeznań i rozliczeń podatkowych (VAT, CIT, PIT) oraz sprawozdań do celów statystycznych (GUS)
    • przygotowywanie raportów i bieżących analiz na potrzeby Zarządu Spółki oraz instytucji zewnętrznych,
    • obsługa kadrowa i płacowa zgodnie z wymogami prawa (ZUS, US),
    • weryfikacja dokumentów pod względem merytorycznym, formalnym i rachunkowym, współpraca z innymi działami w zakresie merytorycznego wsparcia w obszarze księgowo-podatkowym,
    • czuwanie nad zgodnością otrzymywanych oraz wystawianych dokumentów z polskimi przepisami prawnymi i umowami międzynarodowymi (faktury, świadectwa pochodzenia, dokumenty przewozowe)
    • kontakty z urzędami celnymi, agencjami celnymi, Głównym Urzędem Ceł, oraz innymi organami nadzoru w Polsce i za granicą,
    • odpowiedzialność za politykę rachunkowości, udział w tworzeniu procedur i regulaminów wewnętrznych,
    • udział w inwentaryzacjach, nadzór nad gospodarką magazynową.

    Od kandydatów oczekujemy:

    • wykształcenia wyższego kierunkowego,
    • minimum 5-letniego doświadczenia na stanowisku Głównego Księgowego w firmie produkcyjnej,
    • praktycznej znajomości programu COMARCH OPTIMA,
    • znajomości Polskich i Międzynarodowych Standardów Rachunkowości,
    • biegła znajomość przepisów podatkowych (VAT, CIT, PIT), ustawy o rachunkowości oraz umiejętność praktycznego ich stosowania,
    • mile widziana praktyczna znajomość zagadnień handlu międzynarodowego, przepisów i procedur celnych, eksportowych,
    • bardzo dobrej znajomości języka angielskiego,
    • umiejętności analitycznego myślenia i rozwiązywania problemów,
    • dokładności, terminowości,
    • umiejętności współpracy w zespole.

    Oferujemy:

    • stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę,
    • stałe godziny pracy,
    • dogodną lokalizację (500 m od stacji PKP)
    • bezpośrednią pomoc przy wdrożeniu się w specyfikę firmy i jej działalności,
    • atrakcyjne i terminowe wynagrodzenie,
    • pracę w miłym, zgranym zespole.

    Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie aplikacji klikając w przycisk aplikowania.

    Pełną informację odnośnie przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz tutaj.