Oferta pracy

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy

Oferta z szybkim aplikowaniem
co to?

Główna Księgowa / Główny Księgowy

GRUPA KDM Sp. z o.o. O firmie

  • Połczyńska 53, Warszawa
    Warszawa, mazowieckie
  • Ogłoszenie wygasło 8 dni temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular)

GRUPA KDM Sp. z o.o.

Połczyńska 53

Warszawa

Twój zakres obowiązków

  • Odpowiedzialność za rzetelne prowadzenie księgowości spółek

  • Nadzór nad prawidłowością rozliczeń podatkowych spółek

  • Sporządzanie sprawozdań finansowych wg ustawy o rachunkowości, przepisów podatkowych oraz zgodnie z przyjętymi zasadami polityki rachunkowości

  • Sporządzanie raportów i dostarczanie danych do analizy wspomagającej zarządzanie

  • Zarządzanie pracą w dziale księgowości

  • Nadzór nad weryfikacją opisów faktur

  • Nadzór nad prawidłowym obiegiem dokumentów księgowych

  • Potwierdzanie sald z kontrahentami

  • Kontakty z urzędami i instytucjami

  • Przygotowywanie sprawozdań i raportów na potrzeby instytucji zewnętrznych

  • Współpraca z działem kadrowym

  • Dopilnowanie ewidencji wszystkich transakcji finansowych

  • Prowadzenie bieżącego nadzoru nad efektywnością realizowanych prac w dziale przez poszczególnych pracowników

  • Informowanie o prawidłowym sposobie wykonania zadań

  • Wprowadzenie nowych pracowników do działu

  • Przygotowanie płatności i przelewów

  • Udzielanie informacji zwrotnej pracownikom w dziale

  • Dbanie o wysoki poziom zaangażowania i kreatywności w zespole

  • Podejmowanie decyzji w trudnych sytuacjach

  • Omawianie z zarządem spraw księgowych

  • Zbieranie raportów ze statusu prac od zespołu księgowego

  • Dbałość o kulturę organizacyjną i wartości w firmie

Nasze wymagania

  • Doświadczenie na stanowisku Głównego Księgowego lub w podobnej roli – minimum 5 lat (warunek konieczny)

  • Doskonała znajomość prawa podatkowego, handlowego i ustawy o rachunkowości

  • Umiejętność sporządzania deklaracji: CIT, VAT, PIT oraz sprawozdań GUS i NBP

  • Praktyczna wiedza z zakresu konsolidacji i sporządzania rocznych sprawozdań finansowych

  • Doświadczenie w obsłudze programu OPTIMA (warunek konieczny)

  • Znajomość innych programów księgowych klasy ERP będzie dodatkowym atutem (Microsoft AX, EXACT, SCALA, SOFTLAB, SAGE, WA-PRO, SAP)

  • Wykształcenie wyższe ekonomiczne, finansowe lub w zakresie rachunkowości

  • Systematyczność, dokładność i dobra organizacja pracy

  • Odpowiedzialność, samodzielność, sumienność i terminowość

  • Bardzo dobra organizacja pracy własnej i podległego zespołu

  • Umiejętność pracy w zespole i pod presją czasu

  • Umiejętność podejmowania decyzji w trudnych sytuacjach

  • Wysokie zdolności interpersonalne i pro-aktywność w działaniu

  • Umiejętność analitycznego myślenia

  • Gotowość do systematycznej aktualizacji wiedzy

  • Bardzo dobra znajomość pakietu MS Office

  • Znajomość branży projektowo & budowlanej oraz rozliczania kontraktów długoterminowych będzie dodatkowym atutem

To oferujemy

  • Stabilne warunki zatrudnienia w oparciu o umowę o pracę

  • Wpływ na planowanie czasu pracy

  • Szkoleniach branżowe i menedżerskie

  • Możliwość korzystania z pakietu Medycznego, Ubezpieczenia Grupowego oraz karty Benefit dla siebie oraz rodziny

  • Owocowe poniedziałki i środy

Grupa KDM jest dynamicznie rozwijającą się firmą działającą w branży budowlanej głównie w zakresie instalacji sanitarnych. Oferujemy naszym zleceniodawcom profesjonalne usługi w skład których wchodzą: projektowanie, dostawę urządzeń, montaż, uruchomienie oraz obsługa serwisowa (gwarancyjna i pogwarancyjna).

Przewiń do profilu firmy