Oferta pracy

Główna Księgowa/Główny księgowy

Klient Pracuj.plO firmie

  • Warszawa

    Warszawa, mazowieckie
  • Ogłoszenie wygasło miesiąc temu
  • umowa o pracę, kontrakt B2B
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular)

Twój zakres obowiązków

  • Prowadzenie pełnej księgowości zgodnie z obowiązującymi standardami oraz przepisami podatkowymi

  • Wystawianie i księgowanie faktur sprzedażowych

  • Weryfikacja i ewidencja dokumentów finansowo- księgowych: koszty, przychody, wyciągi bankowe

  • Wykonywanie procesów zamknięcia miesiąca i roku

  • Sporządzanie okresowych i rocznych deklaracji oraz sprawozdań

  • Rozliczanie zaliczek, delegacji krajowych I zagranicznych, różnic kursowych

  • Kontrola oraz rozliczanie leasingów, umów kredytowych itp.

  • Uzgadnianie sald z kontrahentami, bieżąca analiza i weryfikacja zapisów na kontach księgowych

  • Dbałość oraz nadzór nad prawidłowym obiegiem dokumentów finansowych i księgowych

  • Czynny udział w raportowaniu do instytucji zewnętrznych

  • Współpraca z instytucjami zewnętrznymi (audytor, urzędy, banki) i działami wewnętrznymi firmy

  • Przygotowanie analiz i zestawień kontrolingowych na potrzeby Zarządu

  • Nadzór nad gospodarką kasową firmy

  • Wsparcie w podejmowaniu decyzji prawno-podatkowych, szukanie rozwiązań w przypadkach braku jednoznacznych interpretacji prawnych

  • Optymalizacja i usprawnianie organizacji procesów księgowych

  • Inne zadania konieczne do prawidłowego księgowania i zarządzania finansami firmy

Nasze wymagania

  • Wykształcenie wyższe o profilu ekonomicznym (finanse, rachunkowość, ekonomia, podatki)

  • Udokumentowane kilkuletnie doświadczenie na stanowisku Samodzielnego lub Głównego Księgowego, w tym zarządzanie zespołem,

  • Biegła znajomość zasad rachunkowości oraz prawa podatkowego

  • Znajomość oprogramowania finansowo-księgowego Comarch Optima

  • Teoretyczna znajomość kadr i płac

  • Znajomość pakietu MS Office (w szczególności Excel)

  • Praktyczna znajomość rozliczania transakcji zagranicznych

  • Umiejętność identyfikowania problemów i poszukiwania rozwiązań

  • Rzetelność, skrupulatność i dokładność

  • Motywacja I zaangażowanie w wykonywane zadania

  • Doskonała organizacja pracy

  • Komunikatywność i umiejętność pracy w zespole

  • Biznesowe podejście, nieszablonowe myślenie

To oferujemy

  • Zatrudnienie na podstawie umowy o pracę lub B2B

  • Elastyczne godziny pracy 7.00-17.00

  • Pracę, w firmie o ugruntowanej pozycji na rynku

  • Atrakcyjne wynagrodzenie

  • Możliwość rozwoju zawodowego

  • Pakiet medyczny