Logo Pracuj.pl

Główna Księgowa / Główny Księgowy

Klient Pracuj.plO firmie

  • Warszawa
    Warszawa, mazowieckie
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • ekspert

Twój zakres obowiązków

  • prowadzenie księgowości Spółki zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi,
  • nadzór nad prawidłowym obiegiem dokumentów księgowych,
  • składanie niezbędnych deklaracji, sprawozdań i wymaganych zestawień oraz raportów do US, ZUS, GUS oraz pozostałych urzędów i instytucji,
  • przygotowywanie miesięcznych sprawozdań i raportów na potrzeby zarządu, grupy kapitałowej, banków oraz instytucji zewnętrznych,
  • sporządzanie rocznych sprawozdań finansowych,
  • aktualizacja polityki rachunkowości, planu kont zgodnie z określonymi standardami sprawozdawczymi, wymogami kontrolingu oraz prawem podatkowym,
  • przygotowanie i realizacja zleceń płatności,
  • księgowanie dokumentów zakupu i sprzedaży,
  • wystawianie faktur sprzedażowych,
  • uzgadnianie sald rozrachunków z kontrahentami,
  • prowadzenie ewidencji ŚT i WNiP, rozliczanie księgowe umów kredytowych, leasingów, pożyczek udzielanych wewnątrz grupy kapitałowej,
  • przeprowadzanie rocznej inwentaryzacji aktywów i pasywów,
  • naliczanie wynagrodzeń i związanych z nimi składek i podatków,
  • przygotowywanie dokumentacji cen transferowych (local file).

Nasze wymagania

  • wyższe wykształcenie kierunkowe,
  • minimum 5 lat doświadczenia na stanowisku o podobnym poziomie samodzielności w firmie z pełną księgowością,
  • biegła znajomość zasad księgowości oraz przepisów podatku VAT, CIT, PIT, ustawy o rachunkowości,
  • bardzo dobra znajomość obsługi oprogramowania Sage Symfonia (FK, Handel, Środki Trwałe, Kadry i Płace),
  • doświadczenie w rozliczaniu kosztów produkcji oraz produkcji w toku,
  • dyspozycyjność, dobra organizacja pracy,
  • umiejętność podejmowania decyzji, dokładność i terminowość,
  • mile widziane doświadczenie w branży budowlanej,
  • mile widziana podstawowa znajomość języka angielskiego,

To oferujemy

  • umowę o pracę,
  • stabilne zatrudnienie,
  • przyjazną, niekorporacyjną atmosferę pracy,
  • prywatną opiekę medyczną.

Główna Księgowa / Główny Księgowy, Warszawa