Oferta pracy

Główna Księgowa / Główny Księgowy

Klient Pracuj.pl

  • Warszawa

    Warszawa, mazowieckie
  • ogłoszenie wygasło miesiąc temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • ekspert

Twój zakres obowiązków

  • prowadzenie księgowości Spółki zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi,

  • nadzór nad prawidłowym obiegiem dokumentów księgowych,

  • składanie niezbędnych deklaracji, sprawozdań i wymaganych zestawień oraz raportów do US, ZUS, GUS oraz pozostałych urzędów i instytucji,

  • przygotowywanie miesięcznych sprawozdań i raportów na potrzeby zarządu, grupy kapitałowej, banków oraz instytucji zewnętrznych,

  • sporządzanie rocznych sprawozdań finansowych,

  • aktualizacja polityki rachunkowości, planu kont zgodnie z określonymi standardami sprawozdawczymi, wymogami kontrolingu oraz prawem podatkowym,

  • przygotowanie i realizacja zleceń płatności,

  • księgowanie dokumentów zakupu i sprzedaży,

  • wystawianie faktur sprzedażowych,

  • uzgadnianie sald rozrachunków z kontrahentami,

  • prowadzenie ewidencji ŚT i WNiP, rozliczanie księgowe umów kredytowych, leasingów, pożyczek udzielanych wewnątrz grupy kapitałowej,

  • przeprowadzanie rocznej inwentaryzacji aktywów i pasywów,

  • naliczanie wynagrodzeń i związanych z nimi składek i podatków,

  • przygotowywanie dokumentacji cen transferowych (local file).

Nasze wymagania

  • wyższe wykształcenie kierunkowe,

  • minimum 5 lat doświadczenia na stanowisku o podobnym poziomie samodzielności w firmie z pełną księgowością,

  • biegła znajomość zasad księgowości oraz przepisów podatku VAT, CIT, PIT, ustawy o rachunkowości,

  • bardzo dobra znajomość obsługi oprogramowania Sage Symfonia (FK, Handel, Środki Trwałe, Kadry i Płace),

  • doświadczenie w rozliczaniu kosztów produkcji oraz produkcji w toku,

  • dyspozycyjność, dobra organizacja pracy,

  • umiejętność podejmowania decyzji, dokładność i terminowość,

  • mile widziane doświadczenie w branży budowlanej,

  • mile widziana podstawowa znajomość języka angielskiego,

To oferujemy

  • umowę o pracę,

  • stabilne zatrudnienie,

  • przyjazną, niekorporacyjną atmosferę pracy,

  • prywatną opiekę medyczną.