Ta oferta pracy jest nieaktualna od 17 dni. Sprawdź aktualne oferty pracy dla Ciebie

Główna Księgowa/Główny Księgowy

  • Warszawa, mazowieckie pokaż mapę
  • Specjalista
  • 2018-03-06

    Pracodawca ma prawo zakończyć rekrutację we wcześniejszym terminie.

    top

    Jesteśmy holenderską firmą z 40-letnim doświadczeniem w sektorze wynajmu maszyn, urządzeń i narzędzi zarówno dla przemysłu, budownictwa, przedsiębiorstw jak i klientów indywidualnych. Obecni w 11 krajach Europy, jesteśmy liderem branży na rynkach w Holandii, Belgii i w Niemczech. Posiadamy swoje filie także w Luksemburgu, na Słowacji, we Włoszech, w Szwajcarii, Danii, Szwecji, Norwegii oraz Islandii.

    Od 2009 jesteśmy obecni w Polsce, gdzie otworzyliśmy swoje oddziały min. w Warszawie, Gdańsku, Szczecinie, Poznaniu oraz w Gliwicach, Jaworznie i w Czeladzi.

    Do naszego oddziału przy ul. Połczyńskiej 114 A poszukujemy osoby na stanowisko:

    Miejsce pracy: Warszawa
    Nr ref.: KS/WAW/03/2018
    Wymiar czasu pracy: pełny etat

    Zatrudniona na tym stanowisku osoba będzie odpowiedzialna za prowadzenie pełnej księgowości spółki z o.o. w zespole 2-osobowym (pełna odpowiedzialność za polskie standardy księgowości – sprawozdawczość finansowa i podatkowa). Idealnym kandydatem będzie osoba, która posiada doświadczenie na podobnym stanowisku w branży handlowo-usługowej oraz potrafi komunikować się w języku angielskim bądź niemieckim.

    Zakres obowiązków:

    • Sporządzanie rocznego sprawozdania finansowego zgodnie z ustawą o rachunkowości,
    • Przygotowywanie raportów i deklaracji m.in.: do US, GUS, NBP,
    • Sporządzanie raportów dot. opłat środowiskowych,
    • Sporządzanie deklaracji dla podatków lokalnych,
    • Naliczanie podatku WHT wraz ze sporządzaniem odpowiednich deklaracji,
    • Operacje walutowe (wycena, rozliczanie różnic kursowych),
    • Prowadzenie ewidencji i rozliczeń składników majątkowych,
    • Kontrola operacji kasowych oraz transakcji gotówkowych z zastosowaniem kas fiskalnych w oddziałach,
    • Sprawdzanie poprawności wystawiania faktur korygujących,
    • Księgowanie transakcji WNT,
    • Analiza i kontrola poprawności księgowań,
    • Dbałość o należyte prowadzenie kontroli biznesowych,
    • Zapewnienie terminowej zapłaty faktur poprzez kontaktowanie się z różnymi działami wewnętrznymi firmy, innymi oddziałami zewnętrznymi oraz klientami,
    • Współpraca z centralą firmy w Holandii oraz kancelariami prawnymi w zakresie windykacji należności od klientów,
    • Współpraca z centralą firmy w Holandii w zakresie zagadnień księgowych, finansowych i biznesowych,
    • Rozpatrywanie zapytań klientów wewnętrznych i zewnętrznych.

    Wymagania:

    • Wykształcenie kierunkowe lub ukończony kurs na głównych księgowych,
    • Udokumentowane doświadczenie na podobnym stanowisku w prowadzeniu pełnej księgowości,
    • Bardzo dobra znajomość przepisów podatkowych z zakresu VAT i CIT oraz podatków lokalnych,
    • Bardzo dobra znajomość ustawy o rachunkowości,
    • Doświadczenie w ewidencji środków trwałych,
    • Znajomość języka angielskiego lub niemieckiego na poziomie umożliwiającym płynną komunikację zarówno w mowie jak i w piśmie- WARUNEK KONIECZNY,
    • Doświadczenie z systemami księgowymi, w szczególności SAP,
    • Elastyczność, dokładność  i nastawienie na jakość,
    • Proaktywność, dociekliwość i wytrwałość w dążeniu do celu.

    Oferujemy:

    • Pracę w międzynarodowej, stabilnej firmie,
    • Umowę o pracę na pełny etat,
    • Możliwość podnoszenia kwalifikacji i rozwoju,
    • Przyjazną atmosferę,
    • Dodatkowe świadczenia pozapłacowe (dofinansowanie do ferii i wakacji dla wszystkich pracowników, atrakcyjne warunki wypożyczenia sprzętu BOELS, spotkania Wigilijne, upominki na urodziny, bezpłatny parking).
    Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie aplikacji klikając w przycisk aplikowania.
    W przesyłanej aplikacji prosimy o dopisanie następującej klauzuli: „Wyrażam zgodę
    na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych
    do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 roku
    o Ochronie Danych Osobowych; tekst jednolity: Dz. U. 2016 r. poz. 922).”