Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy

Oferta z szybkim aplikowaniem
co to?

Główna Księgowa/Główny Księgowy

Crawford Polska Sp. z o.o.

  • ogłoszenie wygasło 2 miesiące temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • starszy specjalista (Senior), ekspert
  • praca zdalna, praca hybrydowa
  • Praca od zaraz
  • rekrutacja zdalna

Domaniewska 37

Mokotów

Warszawa

Twój zakres obowiązków

  • Zarządzanie lokalną funkcją księgową i finansową we współpracy z Dyrektorem Finansowym

  • Kierowanie podległym zespołem

  • Zapewnienie sprawnego działania systemu kontroli wewnętrznej w środowisku SOX (spółka nie podlega SOX); odpowiedzialność za zgodność z przepisami finansowymi

  • Sporządzanie miesięcznych sprawozdań finansowych zgodnych z US GAAP (wymagana jest powierzchowna znajomość US GAAP, głównie na podstawie procedur korporacyjnych, sprawozdań podatkowych, rachunków wydziałowych, prognoz, budżetów rocznych, sprawozdań ad hoc itp.

  • Zapewnienie zgodności z wymaganiami lokalnymi i osobno międzynarodowymi zasadami rachunkowości korporacji

  • Miesięczne raportowanie rachunków US GAAP i podatku dochodowego od osób prawnych, w tym miesięcznych zestawień uzgodnień rachunków dla trzech krajów, w ściśle określonych terminach

  • Przygotowywanie lokalnych ustawowych deklaracji podatkowych, w tym VAT

  • Wspieranie Dyrektora Finansowego w zakresie oceny poziomów ryzyka finansowego w organizacji lokalnej

  • We współpracy z Dyrektorem finansowym przygotowanie do audytu, zewnętrznego i wewnętrznego oraz wiodąca rola w zakresie ich obsługi

  • Wiodąca rola we współpracy z Dyrektorem Finansowym w koordynowaniu i opracowywaniu miesięcznych prognoz i budżetów

  • Kontrola kosztów

  • Kontakty z pracownikami, klientami, dostawcami, bankami, audytorami, doradcami podatkowymi, inspektorami podatkowymi

  • Realizacja zadań ad hoc wyznaczonych przez Dyrektora Finansowego/Country Managera

  • Aktywne wsparcie biznesowe w zakresie pomiaru wydajności, wskaźników wykorzystania, prowadzenia modeli cenowych, kontroli kosztów, poprawy efektywności operacyjnej, poprawy DSO, efektywności pracy pracowników

  • Proaktywne wsparcie dla operacji w podejmowaniu decyzji dotyczących cen, przetargów, zarządzania wydajnością, przeglądów analitycznych itp.

  • Wspieranie i w razie potrzeby zastępowanie Dyrektora Finansowego w realizacji międzynarodowej funkcji finansowej

Nasze wymagania

  • Formalne kwalifikacje w zakresie rachunkowości

  • Udokumentowane umiejętności w zakresie księgowości/rachunkowości

  • Doświadczenie w zarządzaniu małym zespołem finansowym pracującym w międzynarodowej firmie

  • Doświadczenie w pracy z systemem ERP średniej wielkości, najlepiej NAV (Navision)

  • Znajomość programu Excel na poziomie zaawansowanym

  • Znajomość języka polskiego i angielskiego wystarczający do prowadzenia codziennej komunikacji pisemnej i słownej, szczególności w zakresie finansów i księgowości w tych językach.

  • Wysoka kultura osobista i doskonałe umiejętności interpersonalne

  • Dobre zrozumienie wymagań dotyczących systemu kontroli wewnętrznej

  • Umiejętności organizacyjne, dotrzymywanie terminów

  • Wykazywanie się szeroką wiedzą biznesową/dokładnym osądem handlowym przy rozwiązywaniu problemów

  • Niezależne myślenie, asertywność

  • Umiejętność radzenia sobie ze stresem

  • Umiejętność planowania czasu pracy własnej i zespołu

  • Zorientowanie na szczegóły i podejście analityczne

  • Doskonałe umiejętności prezentacji, w szczególności danych finansowych

To oferujemy

  • Atrakcyjne warunki zatrudnienia

  • Stabilne zatrudnienie

  • Możliwość pracy zdalnej

  • Wsparcie merytoryczne, szkolenia

  • Zdobycie doświadczenia w renomowanej międzynarodowej firmie

  • Możliwość rozwoju zawodowego

Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych

  • prywatna opieka medyczna

  • możliwość pracy zdalnej

Crawford & Company jest jedną z najlepiej rozwijających się i wiodących firm w branży likwidacji szkód oraz obsługi roszczeń odszkodowawczych. Nasze podstawowe wartości są ukierunkowane na jakość, efektywną komunikację oraz ciągły rozwój. Cenimy samodzielność, ale pracujemy też zespołowo.

Przewiń do profilu firmy