Oferta pracy

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy

Oferta z szybkim aplikowaniem
co to?

Główna Księgowa / Główny Księgowy

WPD Pharmaceuticals Sp. z o.o.

  • Duńska 9, Wrocław
    Wrocław, dolnośląskie
  • ogłoszenie wygasło miesiąc temu
  • umowa o pracę, kontrakt B2B
  • część etatu
  • kierownik / koordynator
  • praca hybrydowa

Duńska 9

Wrocław

Twój zakres obowiązków

  • prowadzenie pełnej księgowości Spółki zgodnie z obowiązującymi przepisami Ustawy o rachunkowości i Międzynarodowymi Standardami Rachunkowości,

  • przygotowywanie rozliczeń podatkowych i deklaracji (CIT, VAT, JPK i inne),

  • przygotowywanie dokumentacji cen transferowych,

  • przygotowywanie sprawozdań finansowych dla celów Spółki ( lokalne i Grupowe),

  • reprezentacja przed Urzędem Skarbowym, raportowanie do innych podmiotów (GUS, NBP),

  • aktywne monitorowanie i wdrażanie zmian w przepisach księgowych i podatkowych,

  • analiza umów pod względem rachunkowym i podatkowym,

  • współpraca z biegłym rewidentem, zewnętrznymi doradcami w zakresie podatkowym, prawnym, finansowym,

  • odpowiedzialność za procedurę potwierdzania sald z kontrahentami, przeprowadzanie inwentaryzacji, prowadzenie ewidencji majątku trwałego,

  • dostarczanie informacji księgowych i finansowych dla Zarządu,

  • nadzór nad tworzeniem, wdrażaniem i przestrzeganiem procedur, obiegiem dokumentów księgowych, automatyzacją procesów oraz odpowiedzialność za stosowanie polityki rachunkowości

Nasze wymagania

  • Doświadczenie w prowadzeniu pełnej księgowości wg międzynarodowych standardów rachunkowości (MSR/MSPF);

  • Księgowanie faktur sprzedaży, faktur zakupu, wyciągów bankowych, innych dokumentów księgowych;

  • Biegłość w sporządzaniu sprawozdań finansowych Spółki publicznej;

  • Doświadczenie w ujmowaniu księgowym dotacji publicznych;

  • Biegłość w przygotowywaniu sprawozdań i raportów ad-hoc na potrzeby zarządu, banków oraz innych instytucji zewnętrznych;

  • Nadzór nad prawidłowym obiegiem dokumentów księgowych;

  • Biegłość w rozliczeniach podatkowych, przygotowywanie i kontrola deklaracji podatkowych oraz sprawozdań statystycznych;

  • Kontaktowanie się i współpraca z instytucjami zewnętrznymi (US, ZUS, GUS, audytorzy i banki);

  • Doświadczenie w ewidencji bilansowej i podatkowej środków trwałych i wyposażenia, naliczanie amortyzacji, uzgodnienia ewidencji bilansowej i podatkowej;

  • Wykształcenie wyższe kierunkowe.

To oferujemy

  • Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę lub kontrakt menadżerski

  • Elastyczne godziny pracy

  • Możliwość stałego rozwoju zawodowego i poszerzania kwalifikacji

  • Możliwość czynnego uczestniczenia w procesie budowania i rozwoju spółki o profilu B+R

  • Opiekę medyczną i dofinansowanie do ubezpieczenia na życie

O nas

WPD Pharmaceuticals prowadzi obecnie rozwój 9 potencjalnych leków, z których 4 są w fazie badań klinicznych, a 5 pozostałych - w fazie badań przedklinicznych. Potencjalne leki były badane w instytucjach takich jak: MD Anderson Cancer Center, Mayo Clinic i Emory University. WPD Pharmaceuticals obecnie współpracuje z Wake Forest University oraz wiodącymi szpitalami i ośrodkami akademickimi w Polsce.

Kładziemy nacisk na leczenie czerniaka, raka mózgu, białaczki i raka trzustki - zainwestowaliśmy w te obszary łącznie 89 milionów dolarów. Równolegle do bezpośrednich inwestycji w wysokości 60 milionów dolarów, przeznaczyliśmy ponad 29 milionów dolarów dotacji na dynamiczny rozwój procesu opracowywania leków. Kwotę dotychczasowych inwestycji należy powiększyć o dodatkowe 14 mln USD, które przyznano nam w formie dotacji z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Zaplecze WPD Pharmaceuticals to dotacje z wielu kontynentów i różnorodne portfolio, na które składają się przełomowe technologie leczenia. Ta strategiczna pozycja umożliwia nam silne wejście na rynek z dużym potencjałem.