Oferta pracy

Główna Księgowa (k/m)

Michael Page

  • Częstochowa

    Częstochowa, śląskie
  • ogłoszenie wygasło 15 dni temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • kierownik / koordynator

Rekrutujemy dla

Klientem jest wiodący na rynku polskim producent cementu, niemiecka spółka zlokalizowana w Trębaczewie k/ Działoszyna w województwie łódzkim.

Twój zakres obowiązków

* Sporządzanie rocznych i okresowych sprawozdań finansowych według Ustawy o Rachunkowości

* Prowadzenie ksiąg rachunkowych w pełnym zakresie wraz z terminowym zamknięciem miesiąca

* Nadzór nad prawidłowością rozliczeń podatkowych wraz z tworzeniem deklaracji podatkowych

* Prowadzenie ewidencji podatkowych, wymaganych rejestrów i dokumentów do celów podatkowych

* Odpowiedzialność za prawidłowość rozliczeń z tytułu dotacji, subwencji, pomocy publicznej, obowiązków celnych oraz zasad obrotu z zagranicą towarami i usługami

* Przygotowywanie sprawozdań i raportów na potrzeby zarządu, banków oraz instytucji zewnętrznych (współpraca z Działem Controllingu)

* Nadzorowanie i koordynowanie pracy podległego zespołu księgowego (10 osób)

* Współpraca z konsultantami w zakresie regularnych audytów podatkowych i przedstawianie wyników audytów przełożonemu

* Kontakt i współpraca z instytucjami zewnętrznymi (US, ZUS, GUS, NBP i inne) oraz z działami wewnętrznymi firmy

Wymagania pracodawcy

* Wykształcenie wyższe kierunkowe

* Minimum 5 lat doświadczenia na stanowisku Samodzielnego Księgowego lub Głównego Księgowego

* Bardzo dobra znajomość przepisów rachunkowości i przepisów podatkowych

* Znajomość systemu ERP oraz pakietu MS Office, w szczególności Excel

* Znajomość języka angielskiego (minimum na poziomie B1) i/lub niemieckiego

* Doświadczenie w zarządzaniu zespołem będzie dodatkowym atutem

* Samodzielność oraz pro aktywność w działaniu

Pracodawca oferuje

* Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę

* Pracę w stabilnej firmie, o ugruntowanej pozycji na rynku polskim

* Premie + benefity pozapłacowe (prywatna opieka medyczna, dofinansowanie do wczasów, karta sportowa itp.

* Możliwość szkoleń zawodowych oraz ścieżkę awansu

  • Benefity

  • prywatna opieka medyczna

  • elastyczny czas pracy

  • kawa / herbata

  • świętowanie urodzin