Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy

Główna Księgowa

Szkla.com S.A.O firmie

Rekrutacja zdalna

Szkla.com S.A.

Magdaleny Samozwaniec 39

Kraków

Szkla com S.A. to operator największego w Polsce i Europie Centralnej sklepu internetowego z soczewkami kontaktowymi i płynami do ich pielęgnacji. Od ponad 14 lat pomagamy klientom dbać o ich wzrok oraz kupować soczewki kontaktowe, okulary korekcyjne i słoneczne w wygodny i ekonomiczny sposób. Ponadto prowadzimy 20 salonów optycznych. Naszą misją jest: “pomagamy klientom dobrze widzieć i dobrze wyglądać w każdych warunkach”.

Poszukujemy osoby na stanowisko Główna Księgowa. Osoba na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za kompleksowe prowadzenie ksiąg rachunkowych grupy Szkla.com. S.A. W tym zarządzanie działem księgowości i kadr, optymalizację i automatyzację procesów księgowych.

Główne zadania na tym stanowisku:

  • Zarządzanie działem księgowo-kadrowym i prowadzenie ksiąg rachunkowych firmy zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa podatkowego i ustawą o rachunkowości
  • Przygotowywanie raportów i jednostkowych sprawozdań finansowych, w tym w ramach sprawozdawczości skonsolidowanej dla Grupy Kapitałowej
  • Sporządzanie deklaracji i prowadzenie pełnej dokumentacji podatkowej (CIT, VAT, PFRON)
  • Reprezentowanie firmy w kontaktach z instytucjami zewnętrznymi (US,GUS)
  • Kontrola oraz optymalizacja pracy działu księgowości
  • Nadzór nad prawidłowością rozliczeń z ZUS i US
  • Monitorowanie kosztów działu księgowości
  • Współpraca oraz reprezentowanie firmy w audytach wewnętrznych i zewnętrznych
  • Przygotowywanie danych na potrzeby Zarządu

Od kandydatów oczekujemy:

  • Doświadczenie na stanowisku Głównego Księgowego minimum 2 lata
  • Gruntowna wiedza z zakresu rachunkowości (w tym przygotowywania sprawozdań finansowych) i przepisów podatkowych
  • Znajomość zagadnień ustawy o rachunkowości, środków trwałych i obowiązujących przepisów podatkowych oraz umiejętność stosowania ich w praktyce
  • Doskonałe umiejętności analityczne
  • Bardzo dobra organizacja pracy i zdolności komunikacyjne
  • Odpowiedzialność, dokładność i rzetelność w wykonywaniu powierzonych obowiązków
  • Samodzielność w podejmowaniu decyzji

Dodatkowe atuty:

  • Łatwość przyswajania nowych rozwiązań technologicznych
  • Umiejętność szybkiego i elastycznego rozwiązywania problemów
  • Znajomość języka angielskiego
  • Doświadczenie w pracy w firmie e-commerce
  • Dodatkowym atutem będzie znajomość systemu ERP “Verto”

Co oferujemy:

  • Pracę w Krakowie (Nowa Huta)
  • Umowę o pracę
  • Przyjazną atmosferę w pracy
Jeśli wierzysz, że możesz zrobić coś nowego, od zera w istniejącej organizacji oraz chcesz osiągnąć efekt „WOW” dołącz do nas!

Ogłoszenie archiwalne