Oferta pracy

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy

Główna Księgowa

Michael Page

  • Kraków, małopolskie

  • ogłoszenie wygasło 23 dni temu
  • Umowa o pracę
  • Kierownik / Koordynator
Główna Księgowa (m/k)Numer ref.: JN -082021-2953932

Oferta pracy dla doświadczonych głównych księgowych pracujących w przemyśle.

Informacje o kliencie

Naszym Klientem jest międzynarodowa firma działająca w branży automotive o stabilnej sytuacji i bardzo dobrymi perspektywami rozwoju w postaci lokowania w Polsce nowych uruchomień. Raportowanie do lokalnego Dyrektora Finansowego.

Opis stanowiska

  • Sporządzanie sprawozdań finansowych zgodnie z wymogami Ustawy o Rachunkowości oraz międzynarodowych standardów rachunkowości IFRS używanych przez Norma Group
  • Odpowiedzialność za księgowanie operacji z określonymi standardami sprawozdawczymi, prawem podatkowym oraz regułami wewnętrznymi
  • Odpowiedzialność za procedurę potwierdzania sald z dostawcami i odbiorcami, rozliczanie inwentaryzacji aktywów firmy, prowadzenie wszystkich ewidencji księgowych,
  • Przygotowywanie sprawozdań i raportów na potrzeby zarządu, banków oraz instytucji zewnętrznych,
  • Nadzór nad prawidłowym obiegiem dokumentów księgowych,
  • Kontaktowanie się i współpraca z instytucjami zewnętrznymi (US, ZUS, GUS, NBP),
  • Współpraca z zewnętrznymi doradcami podatkowymi oraz audytorami
  • Nadzór nad prawidłowością rozliczeń podatkowych,
  • Nadzór merytoryczny i organizacyjny nad działem księgowości.
  • Nadzór nad poprawnością danych statycznych obszaru księgowości w systemie ERP (plan kont , kategorie podatkowe , stawki podatkowe, automatyczne schematy księgowania)
  • Nadzór nad funkcjonalnościami używanego systemu ERP celem pełnego spełniania wymagań polskich przepisów prawa

Profil kandydata

  • Wykształcenie wyższe ekonomiczne
  • Bardzo dobra znajomość przepisów podatkowych oraz wymogów rachunkowości wg prawa krajowego oraz standardu IFRS
  • Dobra znajomość j. angielskiego w zakresie słownictwa z obszaru finansów i księgowości
  • Bardzo dobra znajomość programu Excel
  • Znajomość programów klasy ERP
  • Skrupulatność i wnikliwość
  • Wysokie zdolności analityczne
  • Doświadczenie w pracy księgowej min 8 lat w tym min 3 lata na stanowisku Głównej Księgowej
  • Doświadczenie w zarządzaniu 5-10 osobowym zespołem księgowym min 3 lata
  • Doświadczenie w księgowości firmy przemysłowej min 4 lata

Oferujemy

Nasz Klient oferuje pracę w stabilnej firmie, rozsądny pakiet benefitów.

Ogłoszenie archiwalne