Oferta pracy

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy

Oferta z szybkim aplikowaniem
co to?

Główna Księgowa/Księgowy

AKANT sp. z o.o.

  • zachodniopomorskie

    zachodniopomorskie
  • ogłoszenie wygasło 24 dni temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular)

Twój zakres obowiązków

  • Prowadzenie pełnej księgowości spółki zgodnie z wymogami polskiego prawa bilansowego

  • Sporządzanie deklaracji podatkowych i sprawozdań finansowych;

  • Śledzenie zmian przepisów podatkowych i dbałość o prawidłowe wdrożenie zmian;

  • Sporządzanie bieżących analiz i raportów dla Zarządu;

  • Standaryzacja i optymalizacja procesów oraz procedur na potrzeby prawidłowego prowadzenia ksiąg rachunkowych i rejestracji wszystkich zdarzeń gospodarczych w całym systemie ERP (księgi pomocnicze i księga główna)

  • Odpowiedzialność za opracowywanie, aktualizowanie planu kont, polityki rachunkowości zgodnie z określonymi standardami sprawozdawczymi ,prawem podatkowym, oraz zgodną z polityką rachunkowości grupy

  • Zarządzanie działem księgowości,

  • Nadzór nad płynnością finansową

  • Kontakty z bankami w zakresie prowadzonych rachunków bankowych, wymiany walut, gwarancji bankowych, akredytyw

  • Współpraca z zewnętrznymi instytucjami, audytorami, organami podatkowymi

  • Aktywne wspomaganie Zarządu w procesie podejmowania decyzji dotyczących spraw księgowych

Nasze wymagania

  • Wykształcenie wyższe: rachunkowość / finanse / ekonomia

  • Minimum 3-4 lata doświadczenia w pracy na stanowisku Główna Księgowa

  • Znajomość zasad rachunkowości w tym również MSSF

  • Mile widziane doświadczenie w pracy w międzynarodowej organizacji

  • Preferowana znajomość języka angielskiego

  • Znajomość przepisów prawa podatkowego, Ustawy o VAT itp.

  • Optymalizacja i usprawnianie procesów księgowych,

  • Znajomość MS Office (Excel, Word, PowerPoint),

  • Mile widziana znajomość systemów ERP ( XL Comarch)

  • Odpowiedzialność za powierzone zadania.

To oferujemy

  • Stanowisko Główna Księgowa/Księgowy

  • Umowa o pracę/pełny etat

  • Uzupełnienie szeregu specjalistów działu finansowego

  • Wsparcie ze strony zespołu doświadczonych księgowych

  • Konkurencyjne wynagrodzenie

  • Finansowanie szkoleń

  • Dostęp do największych kancelarii i firm doradztwa podatkowego

  • Stabilne warunki pracy

Koszalińska firma o międzynarodowym zasięgu. W niecałe ćwierć wieku firma Akant osiągnęła światowe zasięgi w dystrybucji osłon okiennych. Dzięki najwyższej jakości wyrobów docieramy już do 15 krajów należących do Unii Europejskiej. Ponadto każdego roku na rynek trafia aż 300 tys. produktów naszej marki, a całkowita powierzchnia firmy wynosi 10 tys. m².

Przewiń do profilu firmy