Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy

Oferta z szybkim aplikowaniem
co to?

Główna Księgowa / Starszy Specjalista działu Księgowości

EICKHOFF POLONIA LTD SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

  • Katowice

    Katowice, śląskie
  • ogłoszenie wygasło 2 miesiące temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • starszy specjalista (Senior)
  • praca stacjonarna

Twój zakres obowiązków

  • nadzorowanie potwierdzania sald z kontrahentami, rozliczanie inwentaryzacji aktywów firmy, prowadzenie wszystkich ewidencji księgowych,

  • przygotowywanie sprawozdań i raportów na potrzeby zarządu, banków oraz instytucji zewnętrznych,

  • naliczanie podatków i składanie deklaracji (VAT, VAT-UE, , CIT, JPK, GUS)

  • kontaktowanie się i współpraca z instytucjami zewnętrznymi (US, ZUS, GUS, NBP),

  • prowadzenie ewidencji środków trwałych, naliczanie amortyzacji,

  • nadzór nad prawidłowością rozliczeń podatkowych,

  • obsługa kontroli skarbowych, audytów oraz kontroli pozostałych instytucji finansowych,

  • ścisła współpraca z jednostkami powiązanymi w grupie,

  • nadzór merytoryczny i organizacyjny nad działem księgowości w Polsce.

Nasze wymagania

  • wykształcenie wyższe kierunkowe (preferowane kierunki: rachunkowość, ekonomia),

  • 5 lat doświadczenia w pracy w księgowości, w tym doświadczenie w firmie produkcyjnej

  • Mile widziane doświadczenie na stanowisku Głównego Księgowego,

  • doświadczenie w sporządzaniu sprawozdań finansowych,

  • znajomość przepisów prawa w zakresie rachunkowości oraz przepisów podatkowych (CIT, VAT, PDOP),

  • znajomość pakietu MS Office (Excel w stopniu zaawansowanym),

  • znajomość języka angielskiego w stopniu pozwalającym na codzienną swobodną komunikację,

  • mile widziana znajomość systemu SAP Bussines One,

  • kompetencje komunikacyjne na wysokim poziomie,

  • dokładność, rzetelność, skrupulatność,

  • wysokie umiejętności interpersonalne, transparentność w działaniu,

  • mile widziane doświadczenie w obszarze rachunkowości zarządczej.

To oferujemy

  • samodzielną i odpowiedzialną pracę w nowoczesnej firmie o ugruntowanej pozycji na rynku,

  • możliwość rozwoju i zdobywania nowych doświadczeń w środowisku międzynarodowym,

  • zatrudnienie na umowę o pracę na pełen etat,

  • dobrą atmosferę pracy,

  • niezbędne narzędzia do pracy.

List motywacyjny wraz z CV prosimy kierować klikając w przycisk aplikowania.