Oferta pracy

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy

Oferta z szybkim aplikowaniem
co to?

Główna Księgowa

HOPTRANS sp. z o.o.

  • Piaskowa 4
    Warszawa, mazowieckie
  • ogłoszenie wygasło 2 miesiące temu
  • Umowa o pracę
  • Pełny etat
  • Specjalista

Piaskowa 4

Warszawa

HOPTRANS to szybko rozwijająca się firma transportowo-logistyczna, jeden z liderów w swojej branży nie tylko na Litwie, ale i w Europie. Dzięki 28-letniemu doświadczeniu Hoptrans jest rozpoznawany jako wysoce innowacyjny i zorientowany na klienta międzynarodowy dostawca usług logistycznych. Specjalizujemy się w transporcie drogowym, lotniczym, kolejowym, morskim, multimodalnym oraz organizujemy całe projekty dla biznesu E-commerce.

Główną siłą firmy jest jej personel, ambitny w odkrywaniu nowych możliwości i dopasowywaniu nowoczesnych rozwiązań dla klientów. Wykorzystujemy nasze kompetencje w zakresie logistyki oraz starannie dobrane innowacyjne systemy informatyczne - aby być efektywnym i o krok dalej spełniać najwyższe standardy w zakresie transportu światowego.

W Hoptrans tworzymy środowisko, w którym każdy członek zespołu liczy się, jest ważny i doceniany. Dostrzegamy i szanujemy różnice między pracownikami oraz doceniamy ich indywidualne talenty. Niezależnie od tego, co zamierzasz robić w Hoptrans, tutaj będziesz mógł się doskonalić zarówno w sferze zawodowej, jak i osobistej. Dołącz do naszego zespołu i zanurz się w dynamicznym, pełnym wyzwań i ekscytującym doświadczeniu!

TWOJE ZADANIA:

  • nadzorowanie wszystkich procesów księgowych w firmie;
  • prowadzenie procesów usprawniających;
  • prowadzenie ewidencji księgowej i uzgadnianie jej z kontami księgi głównej;
  • analiza, rozwój i wdrażanie systemu ERP;
  • sporządzanie sprawozdań finansowych, deklaracji podatkowych (VAT) i GUS;
  • przygotowywanie informacji finansowych dla kierownictwa, zarówno okresowych, jak i doraźnych w zależności od potrzeb;
  • udział w przygotowaniu budżetu;
  • ścisła współpraca z audytorami przy audytach na koniec roku;
  • opieka nad księgowością polskich podmiotów z grupy kapitałowej oraz udział w raportowaniu grupowym;
  • aktywny udział w przygotowywaniu sprawozdań finansowych zgodnie z określonymi standardami;
  • przypisywanie i księgowanie dokumentów;
  • przygotowywanie przelewów bankowych i księgowanie wyciągów bankowych;
  • księgowanie i obliczanie rezerw, wycen walutowych, podatku odroczonego, rozliczeń międzyokresowych itp;
  • sporządzanie deklaracji podatkowych i raportów Intrastat oraz innych zestawień i sprawozdań na potrzeby wewnętrzne i instytucji zewnętrznych;
  • współpraca z instytucjami zewnętrznymi (Urząd Skarbowy, NBP, ZUS);
  • potwierdzanie i uzgadnianie sald;
  • sporządzanie bilansu, rachunku zysków i strat oraz kalkulacji CIT;
  • nadzorowanie i przetwarzanie transakcji GL, w tym rozliczeń międzyokresowych i korekt;
  • dostarczanie danych do sprawozdawczości statutowej i podatkowej;

UMIEJĘTNOŚCI I DOŚWIADCZENIE:

  • praca w firmie transportowej lub u przewoźnika międzynarodowego - warunek konieczny;
  • wykształcenie wyższe w dziedzinie rachunkowości/finansów;
  • minimum 3 lata doświadczenia na podobnym stanowisku, możliwa opcja doświadczenia w pracy na stanowisku zastępcy;
  • praktyczna znajomość systemu ERP;
  • solidna znajomość Polskich Standardów Rachunkowości oraz lokalnych przepisów podatkowych;
  • bardzo dobra znajomość pakietu MS Office;
  • biegła znajomość języka angielskiego;
  • wysokie umiejętności komunikacyjne i interpersonalne;
  • duże zdolności komunikacyjne i przywódcze;
  • proaktywność, otwartość, nastawienie na rozwiązywanie problemów;
  • analityczne myślenie;

OFERTA FIRMY:

  • umowę o pracę i stabilne warunki zatrudnienia,
  • pracę w międzynarodowym zespole,
  • biuro w Warszawie, dogodna lokalizacja,
  • atrakcyjne wynagrodzenie,
  • przyjazną atmosferę w pracy,
  • pracę w młodym, zaangażowanym zespole,
  • rozwój i możliwość awansu w strukturach firmy.

Ogłoszenie archiwalne