Oferta pracy

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy

Oferta z szybkim aplikowaniem
co to?

Główna Księgowa/-y

"BRZESKI NIERUCHOMOŚCI sp. z o.o." SPÓŁKA KOMANDYTOWAO firmie

  • Łódź, łódzkie

  • Ogłoszenie wygasło 12 dni temu
  • Umowa o pracę, Kontrakt B2B
  • Pełny etat
  • Kierownik

OPIS STANOWISKA:

  • prowadzenie pełnej księgowości spółek powiązanych i zależnych zgodnie z obowiązującymi przepisami
  • organizacja, koordynacja, monitorowanie i nadzór nad wszystkimi księgowymi i podatkowymi aspektami działalności podmiotów
  • zarządzanie zespołem księgowym
  • przygotowanie polityki i zasad rachunkowości dla spółek
  • przygotowanie i zarządzanie planem kont
  • nadzór merytoryczny nad kontrolą dokumentów, ich dekretacją i księgowaniem
  • nadzór nad prawidłowym obiegiem dokumentów księgowych
  • udział w tworzeniu procedur i kontrolowanie ich przestrzegania
  • zamykanie okresów finansowych zgodnie ze standardami firmy, prowadzenie miesięcznych przeglądów kont bilansowych
  • sporządzanie bilansów, sprawozdań i raportów okresowych (jednostkowych i skonsolidowanych)
  • kontrola i księgowanie faktur oraz innych dokumentów związanych z działalnością organizacji
  • przygotowywanie sprawozdań i raportów na potrzeby zarządu, banków, KRS i innych instytucji zewnętrznych
  • komunikacja z kontrahentami i współpracownikami
  • prowadzenie ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych
  • aktywne monitorowanie zmian w prawie podatkowym i ustawie o rachunkowości
  • nadzór nad płatnościami, uzgadnianie rozrachunków należności oraz zobowiązań
  • kontrolowanie rozliczeń podatkowych
  • odpowiedzialność za zgodność działań finansowych przedsiębiorstwa z obowiązującymi przepisami prawnymi
  • odpowiedzialność za prawidłowość rozliczeń CIT, VAT, VAT-UE, PIT oraz innych sprawozdań podatkowych
  • prowadzenie spraw kadrowych, ewidencja umów o pracę i umów cywilno-prawnych
  • kontaktowanie się i współpraca z instytucjami zewnętrznymi (ZUS, US, BANK)

Wymagania:

  • wykształcenie wyższe, posiadanie Certyfikatu Księgowego przyznanego przez Ministerstwo Finansów
  • co najmniej 5 lat doświadczenia na podobnym stanowisku
  • biegła znajomość ustaw o rachunkowości, podatku dochodowym od osób prawnych, podatku od towarów i usług, podatku dochodowym od osób fizycznych
  • znajomość przepisów podatkowych, umiejętność ich prawidłowego interpretowania i stosowania
  • znajomość zagadnień kadrowo-płacowych
  • sumienność, dokładność, systematyczność
  • dobra znajomość systemów księgowo finansowych klasy ERP
  • dobra znajomość pakietu Microsoft Office
  • mile widziane doświadczenie w prowadzeniu spółek z branży deweloperskiej oraz budowlanej

Co oferujemy:

  • stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę lub w formie kontraktu B2B
  • atrakcyjne wynagrodzenie
  • szerokie możliwości rozwoju zawodowego i zdobywania doświadczeń w ramach struktury firm
  • pracę w miłym, przyjaznym i zaangażowanym zespole

Ogłoszenie archiwalne