Oferta pracy

Główna Księgowa(-y)

PGD Sp. z o.o.O firmie

PGD Sp. z o.o.

Annopol 4a/bud. F

Warszawa

PGD to dynamiczna organizacja działająca w sektorze FMCG wyrosła z połączenia kilku firm, oferująca szeroką gamę ponad tysiąca produktów dla piekarni, cukierni i lodziarni o różnych potrzebach, od rzemieślniczej po przemysłową produkcję. Naszymi klientami są także sieci handlowe.

Jesteśmy częścią dużej skandynawskiej grupy Orkla, gałęzią Orkla Food Ingredients, dzięki czemu korzystamy z bogatego doświadczenia zasobów koncernu, zarówno w aspekcie know-how, jak również logistycznym, organizacyjnym oraz bezpieczeństwa żywności.
Obecnie w Polsce działamy w 9 lokalizacjach oraz dysponujemy zapleczem handlowym, magazynowym i logistycznym pozwalającym sprostać wyzwaniu dynamicznego wzrostu przy jednoczesnym byciu blisko naszych Klientów.

Jako jedyni oferujemy na rynku produkty takich uznanych firm jak: Sonneveld, Odense, Dragsbaek, Belusa, Giuso. Współpracujemy z wieloma innymi firmami producenckimi, których ofertę wspieramy poprzez serwis. Uzupełnieniem asortymentu są produkty marek własnych od renomowanych dostawców.

Wspieramy Klientów doradztwem w zakresie produkowanych komponentów spożywczych, jak i pod względem technologii przygotowania produktów docelowych. Pod szyldem Artisa organizujemy szereg szkoleń we własnych studiach szkoleniowych

Obecnie w związku z rozwojem firmy prowadzimy rekrutację na stanowisko:

Do Twoich obowiązków w szczególności należeć będzie:

  • Odpowiedzialność za prowadzenie kompleksowej księgowości zgodnie z obowiązującymi przepisami
  • Udział w tworzeniu oraz realizacja strategii finansowo-księgowej firmy
  • Nadzór nad poprawnością obiegu dokumentów finansowych i księgowych oraz ich kontrola pod względem księgowym i merytorycznym
  • Zarządzanie oraz nadzór nad zespołem działu księgowego,
  • Kontrolowanie prawidłowości transakcji finansowych
  • Całokształt zagadnień podatkowych (VAT, CIT, PIT, podatek od nieruchomości) oraz raportowania podatkowego
  • Udział w audytach wewnętrznych i zewnętrznych, kontrolach skarbowych i współpraca z instytucjami zewnętrznymi US, ZUS, GUS, NBP oraz innymi instytucjami zewnętrznymi (m.in. opłata produktowa, środowiskowa)
  • Sporządzanie sprawozdań finansowych
  • Planowanie, weryfikowanie, analizowanie oraz kontrola kosztów
  • Sporządzanie sprawozdawczości wewnętrznej i zewnętrznej oraz udział w przygotowywaniu analiz finansowych firmy
  • Opracowywanie procedur i regulacji z zakresu księgowości
  • Prowadzenie bieżących rozliczeń z bankami i innymi instytucjami finansowymi
  • Aktywne uczestnictwo w optymalizacji procesów w dziale i w firmie oraz w zakresie rozwoju standardów oraz budowaniu kultury organizacji

Aby z powodzeniem realizować zadania w tej roli oczekujemy:

  • Wykształcenia wyższego, kierunkowego
  • Doskonałej, praktycznej znajomości zagadnień księgowych i podatkowych popartej co najmniej 5-cio letnim doświadczeniem w prowadzeniu księgowości w systemie klasy ERP
  • Biegłej znajomości przepisów podatkowych oraz ustawy o rachunkowości
  • Umiejętności zarządzania i organizacji pracy zespołu księgowego
  • Inicjowania i umiejętności wdrażania usprawnień w podległym obszarze w zakresie procesów, systemów i procedur a także świadomości biznesowej połączonej z chęcią odpowiadania na potrzeby organizacji
  • Bardzo dobrej umiejętności współpracy i komunikacji
  • Samodzielności i bardzo dobrej organizacji pracy własnej
  • Mile widziane doświadczenia we wdrożeniach, zmianach systemów ERP
  • Praktycznej znajomości budżetowania, controllingu, kalkulacji kosztu wytworzenia oraz rachunku kosztów
  • Bardzo dobrej znajomość MS Office
  • Dobrej znajomości języka angielskiego umożliwiającej swobodną komunikację podczas bieżącego kontaktu z Centralą

Szukamy osoby aktywnej i samodzielnej, o pozytywnym usposobieniu, lubiącej swoją pracę oraz zarządzanie zespołem. Nastawionej na długoterminową współpracę i udział w rozwoju firmy.

Jako Pracodawca oferujemy:

  • Atrakcyjne wynagrodzenie oraz stabilne zatrudnienie w oparciu o zatrudnienie na umowę o pracę oraz ciekawy pakiet socjalny (Multisport, ubezpieczenie zdrowotne, świadczenia z ZFŚS)
  • Dużą samodzielność w działaniu
  • Rozwój i doskonalenie kwalifikacji zawodowych w ciekawej i dynamicznie rozwijającej się firmie
  • Wiele ciekawych wyzwań w gronie silnie zmotywowanego zespołu

Prześlij swoje CV, klikając w przycisk aplikowania.

Ogłoszenie archiwalne

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy