Logo Pracuj.pl

Główna/y Księgow/y

ZAKŁAD USŁUG WODNYCH I KOMUNALNYCH SP Z O OO firmie

5 000–7 000
brutto / mies.
  • Strzelce (pow. świdnicki), dolnośląskie
  • ogłoszenie wygasło rok temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat, część etatu
  • starszy specjalista (Senior)
  • praca stacjonarna
  • Praca od zaraz

ZAKŁAD USŁUG WODNYCH I KOMUNALNYCH SP Z O O

Strzelce (pow. świdnicki)

Sprawdź jak dojechać

Twój zakres obowiązków

  • organizacji finansów i rachunkowości,
  • wdrożenia i doskonalenia wewnętrznego obiegu dokumentacji finansowej, kontroli wewnętrznej.
  • wykonywanie obowiązków wynikających z ustawy o rachunkowości z dnia 29 września 1994r. (Dz.U. 2021.0.217 t.j.),
  • prowadzenie gospodarki finansowej zakładu budżetowego zgodnie z obowiązującymi przepisami i zasadami,
  • wykonywanie dyspozycji środkami pieniężnymi Zakładu,
  • kontrola zgodności operacji gospodarczych i finansowych z planem finansowym Zakładu, zapewnienie płynności finansowej i bezpieczeństwa finansowego zakładu w odniesieniu do budżetu,
  • kontrola kompletności i rzetelności dokumentów dotyczących operacji gospodarczych i finansowych oraz ich dekretację,
  • odpowiedzialność za całokształt prac związanych z działalnością finansowo-księgową zakładu,
  • przygotowywanie planów finansowych i harmonogramu wydatków Zakładu oraz bieżąca kontrola ich wykonania,
  • opracowywanie projektów przepisów wewnętrznych dotyczących prowadzenia rachunkowości, zakładowego planu kont, polityki rachunkowości, obiegu i kontroli dokumentów finansowych,
  • nadzorowanie przestrzegania dyscypliny finansów publicznych,
  • nadzór nad prawidłowym obiegiem dokumentów księgowych i terminowej realizacji umów,
  • ewidencja i prowadzenie spraw majątku trwałego zakładu, nadzorowanie prawidłowego przebiegu inwentaryzacji, likwidacji, przekazywania środków trwałych,
  • rozliczenia dotacji z budżetu Gminy i funduszy UE na inwestycje i zadania zlecone,
  • rozliczanie podatku VAT, podatku dochodowego od osób prawych i sporządzanie deklaracji podatkowych,
  • przygotowanie bilansu rocznego wraz z dokumentacją do corocznej weryfikacji,
  • sporządzanie obowiązujących sprawozdań budżetowych, finansowych i statystycznych,
  • opracowywanie wniosków taryfowych dotyczących cen wody i ścieków, oraz kalkulacji cen usług obcych,
  • opracowanie projektów przepisów wewnętrznych wydanych przez kierownika zakładu, dotyczących prowadzenia rachunkowości,
  • nadzorowanie windykacji należności, w tym prowadzonych postępowań sądowych i egzekucyjnych,
  • prowadzenie spraw pracowniczych m.in. w zakresie zawierania i rozwiązywania umów, awansowania, przeszeregowania, zwalniania, wydawanie świadectw pracy, prowadzeniem i nadzorowaniem kontrolnych badań okresowych oraz bhp, gromadzenie dokumentacji pracowniczej; pełna i obowiązkowa sprawozdawczość kadrowa,
  • kierowanie i nadzorowanie pracy podległych pracowników,
  • nadzór nad bezpieczeństwem informacji w zakresie ochrony danych osobowych Zakładu,
  • wykonywanie innych nie wymienionych wyżej zadań, które z mocy prawa lub przepisów wewnętrznych wydanych przez Kierownika jednostki należą do kompetencji Głównego Księgowego.

Nasze wymagania

  • ma obywatelstwo państwa członkowskiego Unii Europejskiej, Konfederacji Szwajcarskiej lub państwa członkowskiego Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) - strony umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym,
  • ma pełną zdolność do czynności prawnych oraz korzysta z pełni praw publicznych;
  • nie była prawomocnie skazana za przestępstwo przeciwko mieniu, przeciwko obrotowi gospodarczemu, przeciwko działalności instytucji państwowych oraz samorządu terytorialnego, przeciwko wiarygodności dokumentów lub za przestępstwo skarbowe, a także nie była karana za przestępstwo umyślne,
  • posiada znajomość języka polskiego w mowie i piśmie w zakresie koniecznym do wykonywania obowiązków głównego księgowego,
  • spełnia jeden z poniższych warunków:
  • ukończyła ekonomiczne jednolite studia magisterskie, ekonomiczne wyższe studia zawodowe, uzupełniające ekonomiczne studia magisterskie lub ekonomiczne studia podyplomowe i posiada co najmniej 3-letnią praktykę w księgowości,
  • ukończyła średnią, policealną lub pomaturalną szkołę ekonomiczną i posiada co najmniej 6-letnią praktykę w księgowości,
  • jest wpisana do rejestru biegłych rewidentów na podstawie odrębnych przepisów,
  • posiada certyfikat księgowy uprawniający do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych albo świadectwo kwalifikacyjne uprawniające do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych, wydane na podstawie odrębnych przepisów.
  • nie miała orzeczonej kary za naruszenie dyscypliny finansów publicznych w postaci zakazu pełnienia funkcji związanych z dysponowaniem środkami publicznymi,
  • posiada bardzo dobrą znajomość przepisów prawa w zakresie: rachunkowości, ustawy o podatku od towarów i usług, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, oraz od osób fizycznych, a także ustawy o finansach publicznych, odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych, ustawy o ubezpieczeniach społecznych i umiejętność ich stosowania,
  • posiada wystarczającą wiedzę i umiejętności do klasyfikowania (dekretacji) zdarzeń gospodarczych oraz umiejętność do prowadzenia księgowości komputerowej,
  • stan zdrowia pozwalający na zatrudnienie na proponowanym stanowisku,
  • cieszy się nieposzlakowaną opinią.
  • minimum 2-letnie doświadczenie w pracy na stanowisku głównego księgowego lub zastępcy głównego księgowego w jednostce sektora finansów publicznych

Mile widziane

  • znajomość komputerowych programów finansowo-księgowych oraz pakietu MS Office,
  • znajomość przepisów z zakresu sprawozdawczości budżetowej i planu kont,
  • Znajomość przepisów szczególnych dotyczących zagadnień rachunkowości budżetowej, przepisów podatkowych, płacowych oraz przepisów z zakresu ubezpieczeń społecznych,
  • Znajomość przepisów z zakresu ustawy o samorządzie gminnym, kodeksu postępowania administracyjnego, prawa zamówień publicznych, prawa pracy, ustawy o ochrony danych osobowych,
  • Posiadanie umiejętności przygotowywania danych statystycznych, tworzenia prognoz, zestawień, planów finansowych w oparciu o materiały źródłowe i przewidywane założenia,
  • Znajomość przepisów dotyczących zasad korzystania ze środków unijnych,
  • Komunikatywność, sumienność, umiejętność pracy na samodzielnym stanowisku, a także w zespole, odpowiedzialność, terminowość i dokładność w realizacji powierzonych zadań, dyspozycyjność, umiejętność korzystania z przepisów prawa,
  • Posiadanie doskonałych umiejętności organizacyjnych oraz myślenia strategicznego,
  • Predyspozycje do pracy na stanowisku głównego księgowego.
  • Wysoka kultura osobista i rozwinięte zdolności interpersonalne,
  • prawo jazdy kat.B
  • Znajomość rachunkowości budżetowej i obowiązujących w niej zasad.
  • Znajomość zasad finansowania zadań samorządowych zakładów budżetowych na szczeblu gminy jako organu samorządu terytorialnego.

To oferujemy

  • zatrudnienie na podstawie umowy o pracę,
  • wymiar czasu pracy – pełen etat lub niepełny etat (do uzgodnienia)
  • pakiet świadczeń socjalnych,
  • ubezpieczenie grupowe na życie,

Benefity

  • dofinansowanie szkoleń i kursów
  • ubezpieczenie na życie
  • służbowy telefon do użytku prywatnego
  • parking dla pracowników
  • dodatkowe świadczenia socjalne

Metoda dostarczenia dokumentów

  • email

    drogą elektroniczną na adres [email protected]

  • pocztą

    Zakład Usług Wodnych i Komunalnych Sp. z o.o.

    Strzelce 15a, 58-124 Marcinowice

  • osobiście

    bezpośrednio w siedzibie Zakładu Usług Wodnych i Komunalnych Sp. z o.o. w Strzelcach

Informacje dodatkowe

Osoby zainteresowane powyższą ofertą prosimy o złożenie CV i listu motywacyjnego do dnia 15.04.2023 r. do godz.15.00

Główna/y Księgow/y, Strzelce 15A, Strzelce (pow. świdnicki)