Ta oferta pracy jest nieaktualna od 127 dni. Sprawdź aktualne oferty pracy dla Ciebie

Główna/y Księgowa / Księgowy

  • Kraków, małopolskie
  • Specjalista
  • 2018-03-16

    Pracodawca ma prawo zakończyć rekrutację we wcześniejszym terminie.

    top

    Rzetelna firma z 30-letnią tradycją zajmująca się montażem instalacji elektrycznych w Polsce i za granicą zatrudni Kandydata na stanowisko:

    Miejsce pracy: Kraków

    Zadania:

    • Prowadzenie skonsolidowanej księgowości Spółki zgodnie z ustawą o rachunkowości, przepisami dot. PIT, CIT i VAT, przepisami o statystyce publicznej, oraz innymi przepisami nakładającymi obowiązek składania sprawozdań zewnętrznych
    • Sporządzanie bilansów, rozliczeń podatkowych i niezbędnych zestawień finansowych ( CIT i VAT), oraz raportów do GUS i banków
    • Odpowiedzialność za kontakty z Urzędami Skarbowymi
    • Współpraca z zewnętrznymi kontrahentami firmy ( banki, ubezpieczyciele)
    • Współpraca z zagranicznymi oddziałami firmy
    • Zarządzanie gwarancjami, depozytami, płynnością finansową Spółki
    • Przygotowywanie i wdrażanie wewnętrznych standardów z zakresu księgowości
    • Przygotowywanie raportów i analiz na potrzeby Zarządu Spółki
    • Analiza i uzgadnianie kont rozrachunkowych, wynikowych i bilansowych
    • Nadzór nad pracą działu księgowego

    Wymagania:

    • Wykształcenie wyższe (ekonomiczne z zakresu rachunkowości)
    • Minimum 4-5 letnie doświadczenie w pracy w księgowości na samodzielnym stanowisku (preferowane stanowisko głównego księgowego w branży budowlanej)
    • Znajomość przepisów prawa podatkowego i ustawy o rachunkowości
    • Znajomość zagadnień związanych z funkcjonowaniem spółek handlowych
    • Umiejętności analityczne, organizacji i koordynacji pracy
    • Umiejętność organizacji pracy pod presją czasu i samodzielność w działaniu
    • Odpowiedzialność, systematyczność, samodzielność i rzetelność,
    • Znajomość języka angielskiego na poziomie B2 oraz mile widziana znajomość języka niemieckiego na poziomie A1
    • Praktyczna znajomość aplikacji MS Office

    Oferujemy:

    • Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
    • Odpowiedzialne i samodzielne stanowisko
    • Pracę w firmie o ugruntowanej pozycji na rynku
    Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie aplikacji klikając w przycisk aplikowania.

    Osoby zainteresowane powyższym stanowiskiem zapraszamy do przesłania aplikacji

    lub kontakt z Anną Rydzewską pod nr: 518-215-122

    anna.rydzewska@top-manager.pl