Logo Pracuj.pl

Główna/y Księgowa/y

CHEMWIK sp. z o.o.O firmie

  • Bydgoszcz
    Bydgoszcz, kujawsko-pomorskie
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • kierownik / koordynator
  • praca stacjonarna

Twój zakres obowiązków

  • Nadzór nad prawidłowym prowadzeniem ksiąg rachunkowych Spółki, analiza i kontrola prawidłowości zapisów księgowych, odpowiedzialność za proces zamknięcia ksiąg;
  • Nadzór nad prawidłowym i terminowym obiegiem dokumentów księgowych;
  • Przygotowanie sprawozdań finansowych, deklaracji podatkowych, sporządzanie sprawozdań finansowych oraz okresowych raportów i analiz finansowych;
  • Raportowanie i współpraca z instytucjami zewnętrznymi US, ZUS, GUS, banki etc. godnie z wymogami przepisów prawa;
  • Kontrola prawidłowości transakcji handlowych i finansowych w organizacji;
  • Comiesięczne raportowanie do udziałowca większościowego zestawień dotyczących sytuacji finansowej Spółki (informacja zarządcza);
  • Nadzór nad corocznym budżetowaniem oraz kreowanie stawek na poszczególne usługi przy jednoczesnej współpracy z Działem Controlingu udziałowca większościowego;
  • Czynny udział w rozwoju działu Księgowości oraz rozwoju systemu finansowo- księgowego i raportowego firmy;
  • Czynny udział w automatyzacji procesów i procedur księgowych oraz modyfikacji ZPK na potrzeby Spółki;
  • Inicjowanie i aktywne uczestnictwo we wdrażaniu zmian w organizacji zarówno optymalizacyjnych, jak i dostosowań wynikających ze zmian przepisów podatkowych lub prawnych;
  • Współpraca z poszczególnymi działami w Spółce, Działem Controlingu i Księgowości – większościowego udziałowca, doradcami podatkowymi, prawnikami, biegłym rewidentem w obszarze rozwiązań podatkowych i księgowych oraz w zakresie prowadzonych audytów i kontroli;
  • Inicjowanie działań na rzecz pozyskania kredytów lub pożyczek inwestycyjnych i obrotowych;
  • Nadzór merytoryczny i organizacyjny oraz zarządzanie zespołem księgowym;

Nasze wymagania

  • Wykształcenie wyższe (ekonomia, rachunkowość i finanse);
  • Doświadczenie na podobnym stanowisku 5 lat;
  • Bardzo dobra znajomość zasad księgowości i aktualnego prawa podatkowego;
  • Bardzo dobra organizacja pracy własnej i umiejętność delegowania zadań;
  • Umiejętności analityczne, controling oraz dobrze rozwinięte umiejętności interpersonalne;
  • Samodzielność w działaniu, odpowiedzialność i rzetelność w wykonywaniu swoich obowiązków;
  • Znajomość systemów księgowych Veritum XL oraz biegła znajomość MS Office , zwłaszcza arkusza kalkulacyjnego Excel;
  • Znajomość branży wodno- kanalizacyjnej będzie dodatkowym atutem;

To oferujemy

  • Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę;
  • Niezbędne narzędzia pracy do powierzonych obowiązków;
  • Szkolenia podnoszące kwalifikacje zawodowe;
  • Prywatna opieka medyczna;
  • Świadczenia z ZFŚS.

Główna/y Księgowa/y, Bydgoszcz