Ta oferta pracy jest nieaktualna od 115 dni. Sprawdź aktualne oferty pracy dla Ciebie

Główna/y Księgowa/y

  • Bytom, śląskie
  • Specjalista
  • 2018-03-27

    Pracodawca ma prawo zakończyć rekrutację we wcześniejszym terminie.

    top
    Śląski Holding Przemysłowy poszukuje kandydata/ki na stanowisko:
    Miejsce pracy: Bytom

    Opis stanowiska:

    • Prowadzenie ksiąg rachunkowych zgodnie z KSR i Ustawą o Rachunkowości.
    • Bieżący nadzór w zakresie księgowym nad spółkami zależnymi wchodzącymi w skład grupy kapitałowej.
    • Odpowiedzialność za rozliczanie spółek w zakresie zobowiązań podatkowych i innych zobowiązań budżetowych – obliczanie zaliczek CIT oraz rocznego zobowiązania CIT, deklaracji VAT, sprawozdań NBP i innych.
    • Główny Księgowy będzie odpowiedzialny za optymalizację procesów księgowych i podatkowych oraz współpracę z instytucjami zewnętrznymi.
    • Odpowiedzialność za procesy, kontrolę wewnętrzną oraz sprawozdania finansowe spółek oraz dopasowanie standardów w zakresie rachunkowości obowiązujących w grupie.
    • Koordynowanie i nadzór nad księgowaniem operacji finansowych Nadzór nad całością prac księgowych i podatkowych w spółce i grupie kapitałowej.
    • Zarządzanie pracownikami działu księgowości, podległymi służbowo.
    • Przygotowanie sprawozdań finansowych oraz współpraca z audytorami.
    • Nadzór nad obiegiem dokumentów księgowych oraz faktur.
    • Pełna współpraca z innymi działami wewnątrz spółek w zakresie wspólnych zadań.

    Wymagania:

    • Wykształcenie wyższe ekonomiczne (rachunkowość, zarządzanie, finanse).
    • Znajomość standardów rachunkowości oraz przepisów prawa podatkowego.
    • Doświadczenie w zakresie sporządzania i konsolidacji sprawozdań finansowych.
    • Umiejętność zarządzania zmianą w organizacji: reorganizacją, integracją zespołu, budowania kultury organizacyjnej nastawionej na realizację założonych wyników.
    • Umiejętność sporządzania analiz finansowych.
    • Silna orientacja biznesowa połączona ze zdolnością rozumienia procesów transformacji oraz gotowością optymalizacji wyników finansowych.
    • Osoba na tym stanowisku powinna także cechować się, m.in.: inicjatywą, samodzielnością i zaangażowaniem w wykonywane obowiązki, dokładnością, przedsiębiorczością, kreatywnym rozwiązywaniem problemów oraz bardzo dobrą organizacją pracy i umiejętnością zarządzania zespołem.
    • Oczekujemy bardzo dobrej znajomości zagadnień podatkowych, ustawy o rachunkowości oraz standardów sprawozdawczości finansowej.

    Oferujemy:

    • Wynagrodzenie adekwatne do posiadanych umiejętności.
    • Umowę o pracę w renomowanej firmie funkcjonującej w oparciu o wysokie standardy.
    Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie aplikacji klikając w przycisk aplikowania.