Oferta pracy

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy

Główna/y Księgowa/y

Port Czystej Energii Sp. z o.o.O firmie

  • Gdańsk, pomorskie

  • Ogłoszenie wygasło 14 dni temu
  • Umowa o pracę
  • Pełny etat
  • Kierownik / Koordynator

Port Czystej Energii Sp. z o.o. to spółka komunalna Gminy Miasta Gdańsk, której zadaniem jest doprowadzenie do wybudowania zakładu termicznego przekształcania odpadów komunalnych, a w dalszych latach nadzorowanie jego funkcjonowania oraz współpraca z interesariuszami projektu. Powstająca instalacja jest największą inwestycją związaną z gospodarką odpadami komunalnymi w historii Gdańska i regionu pomorskiego.

Biuro spółki na czas budowy zlokalizowane jest na granicy miasta Gdańska i miejscowości Otomin.

Wymagania:

  • Wykształcenie wyższe (preferowane kierunki ukończonych studiów: finanse i rachunkowość, ekonomia) lub certyfikat księgowy określony w rozporządzeniu Ministra Finansów z 18 lipca 2002 r. w sprawie uprawnień do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych;
  • Min. 2 lata doświadczenia na stanowisku Głównego Księgowego lub jego zastępcy w ciągu ostatnich 5 lat;
  • Znajomość ustaw o rachunkowości, podatku dochodowym od osób prawnych, podatku od towarów i usług, podatku dochodowym od osób fizycznych, prawo pracy i ubezpieczenia oraz umiejętność stosowania ich w praktyce (zwłaszcza VAT, CIT, WHT, Transfer Pricing);
  • Znajomość systemów księgowych;
  • Bardzo dobra znajomość pakietu Microsoft Office, w szczególności programu Excel;
  • Systematyczność i terminowość;
  • Sumienność w wykonywaniu powierzonych obowiązków.

Dodatkowym atutem będzie:

  • Dodatkowe kursy i kwalifikacje zawodowe z dziedziny finansów i rachunkowości;
  • Znajomość MSR/MSSF;
  • Doświadczenie w prowadzeniu obsługi księgowej projektów inwestycyjnych o wartości co najmniej 100 mln PLN;
  • Doświadczenie w prowadzeniu obsługi księgowej projektów finansowanych ze środków UE;
  • Doświadczenie w zakresie tworzenia i obsługi modeli finansowych;
  • Prawo jazdy kat. B.

Zakres obowiązków:

  • Prowadzenie kompleksowej księgowości Spółki zgodnie z ustawą o rachunkowości, przepisami dotyczącymi PIT, CIT i VAT oraz innymi przepisami prawa nakładającymi obowiązek składania sprawozdań zewnętrznych;
  • Przygotowanie specyfikacji dla systemu księgowego (w tym kadry i płace), który będzie zakupiony przez spółkę;
  • Sporządzanie bilansu, rozliczeń podatkowych i niezbędnych zestawień finansowych (CIT i VAT);
  • Obsługa kadrowo-płacowa Spółki;
  • Przygotowywanie dokumentacji na potrzeby audytów i kontroli skarbowych;
  • Ścisła współpraca z Zarządem i Działem finansowo-administracyjnym Spółki;
  • Sporządzanie niezbędnych planów, prognoz i sprawozdań finansowych;
  • Kształtowanie i realizacja strategii finansowej Spółki;
  • Współpraca z bankami, urzędami i instytucjami zewnętrznymi;
  • Przygotowanie budżetu, kontrola realizacji i analiza odchyleń oraz ryzyk;
  • Aktywny Business Partnering dla Zarządu w kwestiach związanych z księgowością, finansami i podatkami;
  • Wdrażanie usprawnień w systemie finansowo - księgowym;
  • Wsparcie Spółki w zakresie dostarczania wymaganych informacji z zakresu rachunkowości i finansów;
  • Prowadzenie rachunków przepływów pieniężnych.

Oferujemy:

  • Pracę przy realizacji największej inwestycji w zakresie gospodarki odpadami komunalnymi w regionie pomorskim o wartości 692 mln PLN brutto, następnie przy jej eksploatacji;
  • Atrakcyjny system premiowy;
  • Stabilne zatrudnienie na podstawie umowy o pracę;
  • Samodzielność w działaniu;
  • Pracę w dynamicznym zespole;
  • Opiekę medyczną.

Osoby zainteresowane prosimy o nadsyłanie aplikacji w formie CV za pomocą przycisku Aplikuj.

Ogłoszenie archiwalne