Oferta pracy

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy

Oferta z szybkim aplikowaniem
co to?

Główna/y Księgowa/y

Biolanic

Biolanic

Henryka Kamieńskiego 47

Podgórze Duchackie

Kraków

Twój zakres obowiązków

  • nadzór nad całokształtem funkcjonowania aspektów księgowych w Spółce zgodnie z przepisami ustawy o rachunkowości

  • przygotowywanie pełnych sprawozdań finansowych oraz okresowej sprawozdawczości wewnętrznej

  • organizacja pracy działu finansowego

  • nadzór nad aspektami podatkowymi w Spółce: przygotowywanie CIT bieżącego i odroczonego, koordynacja przygotowania VAT, Intrastat, deklaracji podsumowujących podatek u źródła, cła importowe, elementy akcyzowe, raportowanie do NBP i GUS

  • rejestracja Spółki do VAT w innych krajach UE według potrzeb oraz nadzór nad rozliczeniami w tym zakresie za granicą

  • nadzór nad realizacją działań innych działów w systemie SENT, obsługa Spółki przez PUESC w zakresie wniosków o wiążące informacje taryfowe

  • sporządzanie dokumentacji cen transferowych

  • nadzór nad kalkulacją opłaty zapasowej oraz poziomów zapasu obowiązkowego

  • opracowywanie wewnętrznych przepisów mających na celu prowadzenie ksiąg rachunkowych zgodnie z aktualnymi przepisami, aktualizacja polityki rachunkowości

  • przygotowywanie raportów i analiz finansowych, głównie na potrzeby Zarządu, audytorów

  • bezpośredni kontakt z urzędami, RARS, URE oraz audytorami i instytucjami finansowymi

  • kontrola finansowa dokumentów oraz kontrola poprawności transakcji we współpracy z innymi działami Spółki

  • przygotowywanie budżetu, planów dla przepływów pieniężnych i prognoz śródrocznych

Nasze wymagania

  • minimum 5-letnie doświadczenie w pracy jako Główna/y Księgowa/y

  • doświadczenie w kierowaniu zespołem księgowym

  • wykształcenie kierunkowe: rachunkowość, finanse, inne pokrewne

  • biegła znajomość ustawy o rachunkowości i aktualnych przepisów podatkowych, znajomość międzynarodowych standardów rachunkowości (IFRS) będzie dodatkowym plusem

  • znajomość przepisów z zakresu prawa energetycznego oraz przepisów dotyczących zapasu obowiązkowego będą dodatkowym atutem

  • dobra znajomość pakietu MS Office i innych narzędzi analitycznych,

  • odpowiedzialność za wykonywanie powierzonych zadań, samodzielność

  • wymagany język angielski w stopniu zaawansowanym

To oferujemy

  • Pracę w młodym, prężnym zespole, w dynamicznie rozwijającej się firmie

  • Pakiet świadczeń pozapłacowych : karty Benefit, ubezpieczenie na życie.

  • Programy szkoleń zewnętrznych i wewnętrznych.

Prosimy o przesyłanie dokumentów aplikacyjnych : CV oraz listu motywacyjnego.

Uprzejmie informujemy, iż skontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami.