Oferta pracy

Główna/y Księgowa/y

Klient Pracuj.plO firmie

  • Poznań

    Poznań, wielkopolskie
  • Ogłoszenie wygasło 5 dni temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • ekspert

Twój zakres obowiązków

  • Zarządzanie zespołem Księgowości,

  • Prowadzenie pełnej księgowości zgodnie z obowiązującymi przepisami ustawy o rachunkowości i przepisami prawa podatkowego,

  • Udział w globalnych projektach na poziomie grupy,

  • Terminowe i rzetelne sporządzanie rocznych sprawozdań finansowych i deklaracji podatkowej ,

  • Nadzór nad poprawnością rozliczeń podatkowych, odpowiedzialność za sporządzanie deklaracji podatkowych (CIT,VAT),

  • Nadzór nad poprawnością rozliczeń podatkowych, odpowiedzialność za sporządzanie deklaracji podatkowych ,

  • Nadzór nad poprawnością obiegu dokumentów księgowych, kontrola formalno-prawna, rachunkowa i merytoryczna dokumentów ,

  • Współpraca z audytorami (sporządzanie raportów ,zestawień oraz przygotowywanie odpowiedzi i wyjaśnień ) i instytucjami zewnętrznymi (US,GUS,ZUS ,banki),

  • Opiniowanie planowanych przedsięwzięć gospodarczych pod względem zgodności z prawem podatkowym,

  • Przygotowywanie zestawień, analiz, raportów i sprawozdań na potrzeby Zarządu.

Nasze wymagania

  • Wyższe wykształcenie kierunkowe (ekonomia, finansowe, rachunkowość),

  • Minimum 4-5 letnie doświadczenie zawodowe na stanowisku głównej księgowej ,

  • Doświadczenie w zarządzaniu zespołem min. 4 lata,

  • Wysokie umiejętności interpersonalne, duża transparentność i proaktywność w działaniu,

  • Umiejętność sporządzania deklaracji: CIT,VAT,PIT oraz sprawozdań do GUS,

  • Praktyczna wiedza z zakresu sporządzania rocznych sprawozdań finansowych, nadzoru nad sporządzaniem dokumentacji ,

  • Znajomość przepisów prawa podatkowego oraz innych regulacji prawnych niezbędnych do sprawnego funkcjonowania działu księgowego ,

  • Bardzo dobre posługiwanie się systemem finansowo-księgowym Comarch Optima oraz pakietem MS Office

To oferujemy

  • Możliwość wyboru formy współpracy: Umowa o pracę lub Kontrakt B2B,

  • Elastyczny czas pracy

  • Możliwość pracy zdalnej

  • Przyjazną atmosferę i zespół zorientowany na współpracę

  • Realny wpływ na politykę finansową firmy i podejmowane decyzje zarządcze