Oferta pracy

Główna/y Księgowa/y

Klient Pracuj.plO firmie

  • Warszawa, mazowieckie

  • Ogłoszenie wygasło 2 miesiące temu
  • Umowa o pracę
  • Pełny etat
  • Specjalista (Mid / Regular)

Pracodawca poszukuje kandydata na stanowisko:

Miejsce pracy: Warszawa
Region: mazowieckie

Najważniejsze zadania:

  • Kierowanie zespołem księgowym;
  • Prowadzenie ksiąg rachunkowych celem zapewnienia firmie funkcjonowania zgodnego z bieżącymi przepisami księgowymi i Ustawie o rachunkowości;
  • Nadzór nad przygotowaniem dokumentacji do audytów i kontroli skarbowych;
  • Kontakty z instytucjami zewnętrznymi w obszarach związanych z rachunkowością i podatkami;
  • Nadzór nad sporządzaniem sprawozdań finansowych na potrzeby statutowe;
  • Przygotowywanie raportów na potrzeby wewnętrzne oraz zewnętrzne Spółki;
  • Udział we wdrażaniu nowych projektów poprzez opiniowanie ich od strony rachunkowej i podatkowej;
  • Optymalizację i automatyzacje procesów i pracy podległego działu;
  • Sporządzanie deklaracji podatkowych takich jak VAT i CIT;
  • Raportowanie do instytucji zewnętrznych oraz sporządzanie sprawozdań do GUS;
  • Kontrola nad prawidłowością dokumentacji, transakcji księgowych oraz podatkowych;
  • Wsparcie pozostałych działów organizacji w zakresie dostarczania informacji z zakresu rachunkowości i finansów;
  • Współpraca z audytorem zewnętrznym oraz innymi instytucjami;
  • Uzgadnianie kont oraz zamknięcia miesiąca;
  • Nadzór nad księgowaniem faktur zakupu i sprzedaży;
  • Nadzór nad rozliczaniem delegacji krajowych i zagranicznych;
  • Weryfikacja i uzgadnianie sald kont księgi głównej;
  • Wsparcie w obszarze realizacji zadań kontrolingowych.

Wymagania:

  • znajomość i obsługa systemu finansowo-księgowego SAP oraz środowiska SAP,
  • 5-letnie doświadczenie na stanowisku głównego księgowego,
  • wykształcenie wyższe,
  • umiejętność obsługi pakietu MS Office ,
  • znajomość polskiej ustawy o rachunkowości oraz prawa podatkowego;
  • miłe usposobienie i umiejętność cierpliwego słuchania,
  • pełna samodzielność przy rozwiązywaniu problemów,
  • rzetelność, terminowość, jakość i skrupulatność w realizacji zadań,
  • zdolność szybkiego uczenia się, dyspozycyjność,

Mile widziane:

  • znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym
  • doświadczenie w księgowaniu transakcji walutowych i instrumentów zabezpieczających
  • znajomość problematyki dokumentacji cen transferowych.

W zamian oferujemy:

  • atrakcyjne wynagrodzenie
  • umowę o pracę
  • miłą atmosferę
  • bogaty pakiet medyczny
Grupa Pracuj Sp. z o.o. jest agencją zatrudnienia nr 12252.

Ogłoszenie archiwalne

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy