Oferta pracy

Główna/y Księgowa/y

Grupa BaltonaO firmie

  • Warszawa, mazowieckie

  • Ogłoszenie wygasło miesiąc temu
  • Pełny etat
  • Specjalista (Mid / Regular)
Grupa Baltona jest operatorem sklepów Duty Free, kawiarni oraz restauracji zlokalizowanych w prestiżowych miejscach takich jak Porty lotnicze. To właśnie w sklepach Baltony kupujesz swoje ulubione perfumy lub inne towary wolnocłowe wylatując na wymarzone wakacje, a w naszych kawiarniach delektujesz się pyszną kawą czekając na wejście do samolotu.

Obecnie poszukujemy osoby na stanowisko:
GŁÓWNA/Y KSIĘGOWA/Y

Zakres obowiązków

  • Nadzór nad procesami księgowymi i ich zgodnością z obowiązującą w spółce polityką rachunkowości oraz przepisami prawa.
  • Odpowiedzialność i nadzór nad terminowym sporządzaniem sprawozdań finansowych na potrzeby statutowe.
  • Terminowe i zgodne z obowiązującymi przepisami przygotowywanie sprawozdań finansowych, deklaracji podatkowych i innych informacji na potrzeby wewnętrzne i zewnętrzne ((US, ZUS, GUS, NBP) – według polskiej ustawy o rachunkowości.
  • Nadzór nad kontrolą dokumentów księgowych pod względem formalnym i rachunkowym oraz pod kątem poprawności odliczenia podatku VAT i zakwalifikowania zakupów do kosztów uzyskania przychodów.
  • Reprezentowanie firmy w kontaktach z zewnętrznymi organami kontroli i nadzoru, audytorami zewnętrznymi, w tym audytorem finansowym.
  • Współpraca z bankami, instytucjami finansowymi, urzędami skarbowymi i innymi kontrahentami w celu prawidłowego i rzetelnego wykonania powierzonych zadań.
  • Optymalizację i automatyzacje procesów i pracy podległego działu.
  • Zarządzanie działem księgowości 15+ osób.
  • Nadzór nad przygotowaniem dokumentacji do audytów i kontroli skarbowych.
  • Kontakty z instytucjami zewnętrznymi w obszarach związanych z rachunkowością i podatkami.

Nasze oczekiwania:

  • Minimum 5 lat doświadczenia na podobnym stanowisku w dużej Spółce, mile widziane doświadczenie w spółkach skarbu państwa.
  • Praktyczna znajomość przepisów z zakresu prawa podatkowego i rachunkowego oraz umiejętność ich prawidłowego interpretowania i stosowania.
  • Kierunkowe wykształcenie i szkolenie z zakresu rachunkowości lub finansów.
  • Umiejętności całościowego spojrzenia na procesy księgowe celem wprowadzenia ich optymalizacji.
  • Doświadczenie w zakresie zarządzania zespołem.
  • Wysoko rozwiniętych umiejętności interpersonalnych.

Oferujemy

  • Pracę w uznanej i rozwijającej się firmie działającej w branży travel retail.
  • Miłą i przyjazną atmosferę oraz zgrany zespół.
  • Możliwość rozwoju zawodowego.
  • Pakiety prywatnej opieki medycznej.
  • Atrakcyjne zniżki na produkty z naszych sklepów (perfumy, kosmetyki, moda).
  • Dofinansowanie do karty sportowej Multisport.
  • Udział w szkoleniach stacjonarnych oraz online.
  • Możliwość przystąpienia do ubezpieczenia grupowego na preferencyjnych warunkach.

Ogłoszenie archiwalne

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy