Oferta pracy

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy

Oferta z szybkim aplikowaniem
co to?

Główna/y Księgowa/y

Dornwell S.J.

8 0008 500 brutto / mies.
  • Warszawa, mazowieckie

  • ogłoszenie wygasło miesiąc temu
  • Umowa o pracę
  • Pełny etat
  • Kierownik

Hurtownia stomatologiczna. Rok założenia 1989. Stabilna sytuacja finansowa. Kameralny zespół, miła, spokojna atmosfera, komfortowe warunki pracy.

Opis stanowiska:

  • Dekretowanie i księgowanie dokumentów księgowych.
  • Nadzór nad wszystkimi księgowymi aspektami działalności firmy;
  • Kontrola i uzgadnianie kont księgowych.
  • Kontrolowanie, dekretowanie i wprowadzanie danych do systemu księgowego;
  • Przygotowywanie sprawozdań finansowych (bilans, rachunek zysków i strat, informacja dodatkowa), sprawozdań do GUS.
  • Sporządzanie deklaracji finansowych, deklaracji CIT, PIT, VAT.
  • Kontrolowanie poprawności deklaracji podatkowych i ZUS;

Zakres obowiązków

  • bieżące prowadzenie księgowości / ksiąg rachunkowych zgodnie z Ustawą o Rachunkowości.
  • obliczanie podatków w firmie oraz sporządzanie deklaracji podatkowych za poszczególne okresy sprawozdawcze tj. PIT, CIT, VAT,  JPK, Intrastat, podatki lokalne,
  • sporządzanie rocznych sprawozdań finansowych oraz organizacja prac bilansowych  umożliwiających prawidłowe zamknięcie  roku obrachunkowego.
  • sporządzanie miesięcznych raportów wyników
  • obsługa finansowa  przelewów bankowych,
  • reprezentowanie firmy wobec Urzędów Państwowych i innych instytucji ( ZUS, US, Banki ITP.).
  • bieżąca analiza i uzgadnianie kont księgowych.
  • analiza finansowa kondycji firmy.
  • dokonywanie okresowej archiwizacji baz danych.
  • dekretowanie dokumentów,
  •  kwalifikacja podatkowa dokumentów,
  • analiza umów zawieranych przez firmę
  • rozliczanie magazynu oraz dekretowanie dokumentów związanych z gospodarką magazynową.
  • sporządzanie i wprowadzanie PZ
  • koordynacja działań przypominających klientom o uregulowaniu zaległych płatności, jak również inicjowanie procesu windykacji;
  • nadzór nad środkami trwałymi
  • dostosowywanie systemu księgowego firmy do aktualnych wymogów prawnych
  • kontrolowanie systemu wypłat stałych wynagrodzeń pracowniczych, premii oraz zwrotów kosztów związanych z wykonywaniem pracy np. delegacje.
  • nadzorowanie administracji środków pieniężnych dostępnych w kasie;
  • prowadzeni rozliczeń kadrowo-płacowych, listy płac, rozliczenia z ZUS

Wymagania

  • Minimum 2 lata doświadczenie na podobnym stanowisku
  • Znajomość programu RAKS
  • Wysoka kultura osobista, spokojne usposobienie
  • Znajomość języka angielskiego mile widziana

Ogłoszenie archiwalne