Oferta pracy

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy

Oferta z szybkim aplikowaniem
co to?

Główna/y Księgowa/y

EUROFLEX POLAND sp. z o.o.

11 00015 000 brutto / mies.

Aleksandra Ostrowskiego 7

Fabryczna

Wrocław

Twój zakres obowiązków

  • Prowadzenie pełnej księgowości zgodnie z obowiązującymi przepisami ustawy o rachunkowości i przepisami prawa podatkowego;

  • Sporządzanie sprawozdań finansowych spółki zgodnie z ustawą o rachunkowości;

  • Bieżąca kontrola zgodności, kompletności i rzetelności operacji gospodarczych i finansowych pod względem rachunkowym i formalnym;

  • Zapewnienie właściwego obiegu dokumentów finansowych w firmie;

  • Sporządzanie deklaracji podatkowych (CIT, VAT i inne);

  • Naliczanie i księgowanie wynagrodzeń;

  • Przygotowywanie deklaracji ZUS, PIT, PFRON;

  • Raportowanie do GUS bieżąca współpraca z organami podatkowymi, instytucjami ubezpieczeniowymi, bankami i audytorami;

  • Współpraca z zewnętrznymi doradcami podatkowymi przy sporządzaniu dokumentacji cen transferowych;

  • Odpowiedzialność za prawidłowe rozliczenia podatku u źródła oraz księgowanie faktur zagranicznych usługowych;

  • Monitorowanie zmian przepisów z zakresu rachunkowości i podatków oraz właściwe ich stosowanie;

  • Praca w programie Optima;

  • Praca w programie SuperTacho

  • Nadzorowanie wszystkich procesów księgowych w firmie;

  • Sporządzanie sprawozdań finansowych, deklaracji podatkowych (VAT) i GUS

  • przygotowywanie przelewów bankowych i księgowanie wyciągów bankowych;

  • Współpraca z instytucjami zewnętrznymi (Urząd Skarbowy, NBP, ZUS);

  • Solidna znajomość Polskich Standardów Rachunkowości oraz lokalnych przepisów podatkowych

  • kontrola dokumentów pod względem formalnym i rachunkowym

  • księgowanie wyciągów bankowych

  • bieżące analizowanie i uzgadnianie kont księgowych

  • sporządzanie analiz, raportów, sprawozdań, informacji i deklaracji

  • kontakt z podmiotami publiczno-prawnymi

  • prowadzenie ewidencji środków trwałych

Nasze wymagania

Doświadczenie pracy w firmie transportowej lub u przewoźnika międzynarodowego - warunek konieczny;

Min. 3 lata doświadczenia na stanowisku Głównej Księgowej lub Samodzielnej Księgowej w Polskiej lub międzynarodowej firmie transportowej ;

Mile widziane doświadczenie w transporcie międzynarodowym;

Podstawowa wiedza z zakresu zatrudniania cudzoziemców;

Gruntowna znajomość polskich standardów rachunkowości i przepisów podatkowych oraz innych niezbędnych regulacji prawnych;

Teoretyczna i praktyczna wiedza w zakresie kadr i płac;

Znajomość Międzynarodowych Standardów Sprawozdawczości Finansowej;

Bardzo dobra organizacja pracy, inicjatywa i zaangażowanie;

Nastawienie na samodzielne rozwiązywanie problemów;

Doświadczenie pracy w programie Optima - warunek konieczny;

Mile widziana znajomość języka niemieckiego lub rosyjskiego,

Doświadczenie w sporządzaniu sprawozdań rocznych.

praktyczna znajomości przepisów podatkowych i ustawy o rachunkowości

Nadzór nad pracą działu księgowego

To oferujemy

  • Atrakcyjne, wysokie wynagrodzenie (wynagrodzenie na poziomie niemieckim);

  • Po okresie 3 miesięcy zatrudnienie na podstawie umowy o pracę na czes nieokreślony;

  • Możliwość rozwoju osobistego i zawodowego;

  • Profesjonalną i międzynarodową atmosferę w miejscu pracy

  • Możliwośc wyjazdów służbowych do Niemiec na szkolenia i kursy

O nas

Firma EuroFlex Poland - transport międzynarodowy z siedzibą główną w Niemczech

Miejsce pracy: Wrocław, Ul. Ostrowskiego 7 (FAT)