Oferta pracy

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy

Główny/-a Księgowy/-a

BBK S.A. – właściciel marki home&youO firmie

Rekrutacja zdalna

BBK S.A. – właściciel marki home&you

Magnacka 15

Kowale (pow. gdański)

Jesteśmy liderem w branży home decor w Polsce. Od ponad 20 lat zajmujemy się importem i dystrybucją artykułów wyposażenia wnętrz. Zarządzamy marką home&you.

Oferujemy pracę pełną wyzwań i odpowiedzialnych zadań. Jeżeli posiadasz doświadczenie w zakresie księgowości i zarządzania zespołem – zapraszamy do aplikowania!

ZADANIA:

  • zarządzanie ponad dwudziestoosobowym zespołem,
  • prowadzenie pełnej księgowości spółki zgodnie z obowiązującymi przepisami,
  • reprezentowanie spółki wobec instytucji, w tym organów kontroli finansowej i skarbowej (US, GUS, NBP, inne urzędy państwowe),
  • odpowiedzialność za sprawozdawczość finansową i podatkową, w tym sporządzanie rocznych i okresowych sprawozdań finansowych, deklaracji podatkowych, raportów dla NBP, GUS, US, banków oraz innych podmiotów,
  • ustalanie i kontrolowanie zasad stosowania przepisów podatkowych oraz nadzór nad prawidłową i terminową kalkulacją podatków: VAT, CIT, podatek handlowy oraz podatek u źródła,
  • kontrola stanu i prawidłowości regulowania należności i zobowiązań,
  • nadzór nad prawidłowym obiegiem i archiwizacją dokumentów księgowych,
  • tworzenie i wdrażanie niezbędnych procedur finansowo-księgowych,
  • współpraca z działem prawnym oraz audytorami,
  • optymalizacja i automatyzacja procesów księgowych,
  • przygotowywanie analiz i kalkulacji oraz raportów na potrzeby wewnętrzne, w tym potrzeby Zarządu,
  • doradztwo dla Zarządu i Kadry kierowniczej w zakresie przepisów podatkowych, rachunkowych, sprawozdawczych oraz rozliczeń księgowych i podatkowych.

KLUCZOWE KOMPETENCJE:

  • kilkuletnie doświadczenie na stanowisku Głównej/ego Księgowej/ego lub Kierownika Działu Księgowości w firmie zatrudniającej powyżej 200 osób,
  • min. 3 lata doświadczenia w zarządzaniu co najmniej 10-cioosobowym zespołem,
  • bardzo dobra znajomość przepisów prawa podatkowego, ustawy o rachunkowości, ustawy o VAT i umiejętność ich praktycznego stosowania,
  • otwartość na zmiany, proaktywne podejście do pracy i zaangażowanie,
  • komunikatywność, samodzielność oraz bardzo dobra organizacja pracy własnej i podległego zespołu,
  • doświadczenie we wdrażaniu systemu finansowo-księgowego lub narzędzi automatyzujących procesy księgowe (będzie atutem),
  • preferowane wykształcenie o profilu rachunkowość / finanse oraz posiadanie ukończonej lub w toku jednej z kwalifikacji finansowych, np. Polski Główny Księgowy - KIBR, ACCA, CIMA, CPA,
  • język angielski na poziomie co najmniej komunikatywnym.

OFERUJEMY:

  • stabilne zatrudnienie na podstawie umowy o pracę,
  • rynkowe wynagrodzenie adekwatne do kwalifikacji i doświadczenia,
  • pełną wyzwań pracę zespołową w miłej i przyjaznej atmosferze, jak w "home",
  • duży zakres samodzielności przy realizacji zadań,
  • otwartość na Twoje pomysły i możliwość wdrażania własnych rozwiązań,
  • okresowe kupony rabatowe na produkty home&you,
  • możliwość przystąpienia do pakietu medycznego na preferencyjnych warunkach,
  • możliwość przystąpienia do grupowego ubezpieczenia na życie,
  • kartę Multisport w korzystnej cenie,
  • bezpłatny parking dla pracowników,
  • program poleceń dla pracowników.

BRZMI CIEKAWIE? DOŁĄCZ DO NAS!

Ogłoszenie archiwalne