Oferta pracy

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy

Oferta z szybkim aplikowaniem
co to?

Główny/a Księgowy/a

EL-TEAM Sp. z o.o.

  • Siemianowice Śląskie

    Siemianowice Śląskie, śląskie
  • ogłoszenie wygasło miesiąc temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular)

Twój zakres obowiązków

  • Prowadzenie pełnej księgowości spółki zgodnie z przepisami prawa podatkowego oraz ustawy o rachunkowości,

  • Sporządzanie sprawozdań finansowych oraz raportów finansowo-księgowych na potrzeby instytucji zewnętrznych oraz Zarządu,

  • Naliczanie podatków i składanie deklaracji podatkowych oraz sprawozdań statystycznych (VAT, CIT, raporty JPK, raportowanie do NBP, GUS itd.),

  • Współpraca z instytucjami zewnętrznymi, organami podatkowymi

  • Prowadzenie ewidencji środków trwałych

  • Kontrola merytoryczna dokumentów finansowo–księgowych i prawidłowości operacji księgowych na kontach wynikowych i bilansowych oraz analiza poprawności historycznych zapisów na kontach,

  • Nadzór nad obiegiem dokumentacji księgowej,

  • Opracowywanie procedur księgowo-finansowych oraz egzekwowanie ich przestrzegania,

  • Aktywne monitorowanie zmian w prawie podatkowym i ustawie o rachunkowości oraz przygotowanie do nich przedsiębiorstwa,

  • Uczestniczenie w procesie tworzenia budżetów oraz analizy ich realizacji,

  • Zarządzanie podległym zespołem, w tym zespołem kadrowo-płacowym

  • Bieżące poszerzanie wiedzy poprzez szkolenia i kursy zawodowe.

Nasze wymagania

  • Wykształcenie wyższe kierunkowe,

  • Minimum 3 letnie doświadczenie na stanowisku Głównego Księgowego, lub 5-letnie doświadczenie na stanowisku kierowniczym w obszarze finansowo-księgowym;

  • Doskonała znajomość prawa podatkowego oraz Ustawy o Rachunkowości oraz umiejętność stosowania w/w przepisów w praktyce

  • Umiejętności analityczne, znajomość narzędzi statystycznych

  • Bardzo dobra znajomość pakietu MS Office

  • Znajomość programu ASSECO Wapro ERP będzie dodatkowym atutem

  • Samodzielność, dokładność i pełne zaangażowanie w wykonywane obowiązki,

  • Komunikatywność i umiejętność pracy w zespole,

  • Zdolności analityczne, zorganizowanie i dbałości o szczegóły,

  • Sprawna organizacja swojej pracy i odpowiedzialność za terminową realizację,

  • Umiejętność delegowania zadań na członków zespołu oraz nadzoru nad ich wykonaniem

To oferujemy

  • Stabilne zatrudnienie oraz umowę o pracę na pełen etat,

  • Dużą samodzielność w pracy,

  • Atrakcyjne wynagrodzenie,

  • Ciekawą, pełną wyzwań pracę w dynamicznym otoczeniu i atmosferze współpracy,

  • Możliwość wyboru formy zatrudnienia,

  • Elastyczny czas pracy,

  • Pakiet benefitów, w tym prywatną opiekę medyczną

  • Benefity

  • prywatna opieka medyczna

Od blisko 30 lat reprezentujemy na polskim rynku firmy z Niemiec, Włoch i Słowenii. Jesteśmy wyłącznym przedstawicielem kilku innowacyjnych marek z obszarów: elektrotechnika, automatyka budynków oraz wentylacja. Nasi Klienci to sieci hurtowe, firmy instalacyjne, producenci urządzeń elektrotechnicznych, oraz przemysł.

Przewiń do profilu firmy

Opis stanowiska

Osoba zatrudniona na opisywanym stanowisku będzie brała czynny udział w tworzeniu wartości firmy, we współpracy z Zarządem wpływała na kluczowe dla prowadzonej działalności projekty oraz kształtowała i prowadziła politykę i strategię finansową spółki. Docelowo dołączy do Zarządu spółki.