Ta oferta pracy jest nieaktualna od 54 dni. Sprawdź aktualne oferty pracy dla Ciebie

Główny/a Księgowy/a

  • Tarnów, małopolskie pokaż mapę
  • Specjalista
  • 19.09.2018

    Pracodawca ma prawo zakończyć rekrutację we wcześniejszym terminie.

    Zakłady Mechaniczne „Tarnów” S.A. będące wiodącym producentem uzbrojenia dla Sił Zbrojnych RP oraz kontrahentów zagranicznych poszukuje kandydata/tki na stanowisko:
    Miejsce pracy: Tarnów

    Rodzaj pracy: Pełny etat
    Rodzaj umowy: okres próbny,
    Ilość wakatów: 1
    Minimalne doświadczenie: 5 lat

    Zakres zadań

    • Odpowiedzialność za poprawność dokumentacji finansowej i księgowej Spółki
    • Koordynacja, monitorowanie i nadzór nad wszystkimi księgowymi aspektami działalności Spółki
    • Systematyczna kontrola poprawności zapisów księgowych, przepływów pieniężnych oraz sporządzonych rezerw
    • Opracowywanie sprawozdań i raportów na wewnętrzne potrzeby Zarządu
    • Przygotowywanie miesięcznych i rocznych bilansów oraz rachunków wyników
    • Sporządzanie sprawozdań finansowych zgodnie z obowiązującymi przepisami, deklaracji CIT, VAT, PIT, podatku od nieruchomości, GUS oraz innych sprawozdań
    • Prowadzenie ewidencji środków trwałych
    • Współpraca z organami podatkowymi, ZUS, bankami oraz innymi instytucjami zewnętrznymi
    • Współpraca z biegłymi rewidentami w trakcie badania sprawozdań finansowych
    • Nadzór nad sprawnym obiegiem dokumentacji finansowej
    • Monitorowanie zmian w zakresie przepisów ustawy o rachunkowości oraz ustaw podatkowych
    • Monitorowanie zobowiązań i należności finansowych oraz nadzór nad ich egzekucją
    • Nadzorowanie prawidłowości obiegu dokumentów i ich archiwizacji
    • Zarządzanie i organizowanie pracy zespołu księgowo-finansowego
    • Kształtowanie i realizowanie strategii finansowej Spółki
    • Kontakt z kontrahentami

    Wymagania

    • Wykształcenie wyższe ekonomiczne (finanse/rachunkowość)
    • Minimum 5 letnie doświadczenie w służbach finansowo-księgowych oraz 2 letnie na stanowisku Głównego Księgowego w firmie produkcyjnej
    • Bardzo dobra znajomość ustawy o rachunkowości oraz prawa podatkowego
    • Doświadczenie w zarządzaniu zespołem
    • Biegła znajomość MS Excel i doświadczenie w pracy na systemach ERP
    • Orientacja na zadaniowość
    • Bardzo dobra organizacja pracy i zarządzania czasem
    • Odpowiedzialność, uczciwość, samodzielność i dokładność w wykonywaniu powierzonych zadań

    Oferujemy

    • Ciekawą i pełną wyzwań pracę w Spółce wchodzącej w skład grupy kapitałowej,
    • Wynagrodzenie adekwatne do posiadanej wiedzy i doświadczenia,
    • Niezbędne narzędzia pracy,
    • Możliwość rozwoju zawodowego,
    • Pakiet socjalny.

    Oferty zawierające list motywacyjny oraz CV w języku polskim (ze zdjęciem)
    prosimy przesłać za pomocą przycisku aplikowania.

    Prosimy o dopisanie klauzuli o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych.
    Informujemy, że kontaktujemy się z wybranymi osobami w celu umówienia na rozmowę kwalifikacyjną.