Oferta pracy

Główny/a Księgowy/a

Klient Pracuj.plO firmie

  • Warszawa

    Warszawa, mazowieckie
  • Ogłoszenie wygasło miesiąc temu
  • umowa o pracę, kontrakt B2B
  • pełny etat
  • ekspert

Twój zakres obowiązków

  • prowadzenie rachunkowości trzech podmiotów (w tym fundacji) zgodnie z ustawą o rachunkowości,

  • sporządzanie sprawozdań finansowych zgodnie z polskimi standardami sprawozdawczości finansowej,

  • sporządzanie deklaracji podatkowych (PIT, CIT, VAT),

  • prowadzenie rozliczeń dotacji krajowych i unijnych,

  • współpraca z Działem Rozliczeń w zakresie sprawozdawczości rozliczanych dotacji do Instytucji Finansujących,

  • sporządzanie informacji finansowych dla potrzeb Zarządu,

  • kontaktowanie się, współpraca i reprezentowanie przed instytucjami zewnętrznymi i organami państwa (US, ZUS, Banki),

  • nadzór nad prawidłowością rozliczeń podatkowych oraz prawidłowym obiegiem i archiwizacją dokumentów finansowo – księgowych,

  • wdrażanie i usprawnianie procedur w dziale księgowości w tym w obszarze kontroli wewnętrznej,

  • sporządzanie sprawozdań (miesięcznych, kwartalnych, rocznych) i raportów księgowych,

  • bieżące monitorowanie przepisów prawa i proponowanie rozwiązań księgowych do nowych wymogów,

  • wspomaganie bieżącej pracy innych działów firmy (w obszarach związanych z dokumentami księgowymi).

Nasze wymagania

  • wykształcenie wyższe,

  • minimum 4-letnie doświadczenie w na podobnym stanowisku,

  • bardzo dobrej znajomość przepisów z zakresu ustawy o rachunkowości i prawa podatkowego, umiejętności ich prawidłowego interpretowania i stosowania,

  • zaawansowana znajomość MS Excel i programów finansowo-księgowych,

  • skrupulatność, terminowość oraz dbałość o jakość,

  • proaktywność w proponowaniu usprawnień i nowych rozwiązań systemowych,

  • mile widziane doświadczenie w pracy w programie Asseco/WAPRO,

  • mile widziane doświadczenie w rozliczaniu dotacji unijnych,

To oferujemy

  • stabilne zatrudnienie w firmie będącej liderem w swojej branży (dowolność formy współpracy B2B lub umowa o pracę),

  • opiekę medyczną,

  • elastyczne godziny pracy,

  • możliwość rozwoju poprzez szkolenia i pracę w gronie wysokiej klasy specjalistów,

  • przyjazną atmosferę pracy.

Klient Pracuj.pl

Dla naszego Klienta – grupy 3 firm z branży usługowo-doradczej poszukujemy doświadczonej osoby na stanowisko:

Przewiń do profilu firmy