Oferta pracy

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy

Oferta z szybkim aplikowaniem
co to?

Główny/a Księgowy/a

Hjort Knudsen Polen Sp. z o.o.O firmie

  • Wysoczka (pow. pilski)

    Wysoczka (pow. pilski), wielkopolskie
  • Ogłoszenie wygasło 17 dni temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • kierownik / koordynator

Twój zakres obowiązków

  • Prowadzenie pełnej księgowości firmy produkcyjnej zgodnie z przepisami prawa podatkowego oraz ustawy o rachunkowości,

  • Sporządzanie sprawozdań finansowych oraz raportów finansowo-księgowych na potrzeby instytucji zewnętrznych oraz Zarządu,

  • Odpowiedzialność za politykę rachunkowości oraz procedury księgowo-podatkowe,

  • Naliczanie podatków i składanie deklaracji podatkowych oraz sprawozdań statystycznych (VAT, CIT, raporty JPK, raportowanie do NBP, GUS itd.),

  • Sporządzanie dokumentacji dotyczącej cen transferowych i bardzo dobra znajomość przepisów w tym zakresie

  • Współpraca z instytucjami zewnętrznymi, organami podatkowymi oraz doradcami podatkowymi

  • Prowadzenie ewidencji środków trwałych,

  • Prowadzenie ewidencji magazynowej i comiesięczne rozliczanie produkcji,

  • Kontrola merytoryczna dokumentów finansowo–księgowych i prawidłowości operacji księgowych na kontach wynikowych i bilansowych oraz analiza poprawności historycznych zapisów na kontach,

  • Nadzór nad obiegiem dokumentacji księgowej,

  • Opracowywanie procedur księgowo-finansowych oraz egzekwowanie ich przestrzegania,

  • Aktywne monitorowanie zmian w prawie podatkowym i ustawie o rachunkowości oraz przygotowanie do nich przedsiębiorstwa,

  • Wspieranie spółki holdingowej w prowadzeniu wybranych obszarów jej księgowości,

  • Uczestniczenie w procesie tworzenia budżetów oraz analizy ich realizacji,

  • Zarządzanie podległym zespołem,

  • Bieżące poszerzanie wiedzy poprzez szkolenia i kursy zawodowe.

Nasze wymagania

  • Wykształcenie wyższe kierunkowe,

  • Minimum 5 letnie doświadczenie na stanowisku Głównego Księgowego/ Głównej Księgowej w międzynarodowej firmie produkcyjnej,

  • Doskonała znajomość prawa podatkowego oraz Ustawy o Rachunkowości oraz umiejętność stosowania w/w przepisów w praktyce w firmie o profilu produkcyjnym,

  • Praktyczna znajomość tematyki realizacji transakcji zagranicznych (w tym import, eksport, ceny transferowe),

  • Znajomość programów klasy ERP (atutem będzie doświadczenie z systemem MS Dynamics AX),

  • Bardzo dobra znajomość pakietu MS Office (Excel, Word, Outlook),

  • Znajomość IFRS,

  • Samodzielność, dokładność i pełne zaangażowanie w wykonywane obowiązki,

  • Gotowość do pracy pod presją czasu,

  • Komunikatywność i umiejętność pracy w zespole,

  • Zdolność do współpracy z konsultantami IT

  • Zdolności analityczne, zorganizowanie i dbałości o szczegóły,

  • Sprawna organizacja swojej pracy i odpowiedzialność za terminową realizację,

  • Umiejętność delegowania zadań na członków zespołu oraz nadzoru nad ich wykonaniem,

  • Umiejętność łagodzenia konfliktów w zespole,

  • Mile widziane doświadczenie we współpracy z audytorami z tzw. Wielkiej Czwórki,

  • Znajomość języka angielskiego w stopniu komunikatywnym dobrym (w mowie i piśmie).

To oferujemy

  • Stabilne zatrudnienie na podstawie umowy o pracę w rentownym i bardzo dynamicznie rozwijającym się przedsiębiorstwie,

  • Ciekawą pracę w przyjaznej atmosferze,

  • Wynagrodzenie uzależnione od posiadanych umiejętności i zaangażowania,

  • Szkolenia techniczne i możliwość rozwoju,

  • Niezbędne narzędzia pracy,

  • Własny gabinet,

  • Min. 1 miesięczny okres wdrożenia w nowym miejscu pracy, przy wsparciu merytorycznym osoby obecnie zajmującej to stanowisko.

Hjort Knudsen Polen Sp. z o.o.

Hjort Knudsen Polen Sp. z o.o. jest firmą z duńskim kapitałem, zatrudniającą niemal 900 pracowników,

produkującą i eksportującą meble tapicerowane.

Dostarczamy fotele, sofy i łóżka do Danii, Szwecji, Norwegii, Niemiec, Holandii, Francji, USA i innych krajów.

www.hjortknudsen.com

Przewiń do profilu firmy

Osoby zainteresowane proszone są o wysłanie CV

Informujemy, że skontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami.