Ta oferta pracy jest nieaktualna od 422 dni. Sprawdź aktualne oferty pracy dla Ciebie

Główny Analityk

  • Warszawa, mazowieckie pokaż mapę
  • Specjalista
  • 22.01.2018

    Pracodawca ma prawo zakończyć rekrutację we wcześniejszym terminie.

    Instytut Analiz i Ratingu S.A. będący częścią Grupy Kapitałowej GPW
    poszukuje kandydatki/kandydata na stanowisko:

    Miejsce pracy: Warszawa
    Nr ref.: GA/IAR/2018

    Zakres zadań:

    • Nadzór nad pracą zespołu analiz agencji ratingowej, wsparcie merytoryczne zespołu,
    • Sporządzanie raportów i analiz ratingowych,
    • Dostarczanie informacji zarządczej,
    • Rozwój metodologii i systemów ratingowych SME, klienta korporacyjnego oraz JST,
    • Doskonalenie modeli ryzyka kredytowego, w tym walidacje modeli,
    • Współpraca przy projekcie IT - budowy aplikacji wspierających pracę zespołu analitycznego,
    • Publiczne prezentowanie metodologii ratingów i wykonanych analiz.

     Oczekujemy:

    • Wykształcenia wyższego (preferowane kierunki: ekonomia, matematyka, statystyka, ekonometria, metody ilościowe),
    • Min. 3-letniego doświadczenia w pracy na podobnym stanowisku,
    • Znajomości regulacji  i doświadczenia w pracy przy ocenie ryzyka kredytowego,
    • Znajomości analizy sprawozdań finansowych przedsiębiorstw i sektorów gospodarki,
    • Umiejętności efektywnego zarządzania zespołem,
    • Umiejętności analitycznego myślenia i niezależności w podejmowaniu decyzji ratingowych,
    • Znajomości języka angielskiego (min. B2).

    Mile widziane:

    • Doświadczenie w obszarze budowy lub walidacji modeli ratingowych klientów SME
      i korporacyjnych,
    • Doświadczenie we współpracy z regulatorem  przy walidacji modeli kredytowych,
    • Praktyka przy budowie raportów analitycznych, zarządczych,
    • Znajomość analizy sprawozdań jednostek samorządu terytorialnego (JST) i instytucji finansowych.

    Oferujemy:

    • Atrakcyjne wynagrodzenie w oparciu o umowę o pracę,
    • Stabilne zatrudnienie,
    • Profesjonalne szkolenia i możliwość rozwoju zawodowego,
    • Pracę w przyjaznym i profesjonalnym zespole w Centrum Warszawy,
    • Możliwość realizacji swoich pomysłów,
    • Narzędzia niezbędne do pracy (laptop, telefon komórkowy),
    • Pakiet prywatnej opieki medycznej, roczny system premiowania.

    Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie aplikacji (CV oraz List Motywacyjny) za pomocą przycisku Aplikuj Teraz z podanym w tytule maila nr ref.: GA/IAR/2018.

    Do aplikacji prosimy dołączyć klauzulę:

    "Wyrażam  zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Instytut Analiz i Ratingu S.A. oraz Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie SA z siedzibą przy ul. Książęcej 4 w Warszawie  00-498 dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji prowadzonego obecnie lub w przyszłości, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29.08.1997  o ochronie danych osobowych (Dz.U.2016.922 tj. z dnia 2016.06.28). Przyjmuję do wiadomości, że przysługuje mi prawo wglądu do treści moich danych oraz ich poprawiania".

    Uprzejmie informujemy, że skontaktujemy się z wybranymi kandydatkami/kandydatami.