Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy

Oferta z szybkim aplikowaniem
co to?

Główny Informatyk

Polskie Wydawnictwo Muzyczne

aleja Zygmunta Krasińskiego 11A

Stare Miasto

Kraków

Technologie, których używamy

Wymagane

  • Active Directory

  • Ms Office

  • Hyper-V

  • Adobe

  • MySQL

System operacyjny

Twój zakres obowiązków

  • zarządzanie serwerami z rodziny MS Windows Serwer i Linux oraz usługami MS Active Directory w sieciach LAN/WAN, WiFi, VPN

  • administrowanie sprzętową platformą serwerową z rodziny DELL, HP, Fujitsu, QNAP

  • administrowanie bazami danych, m.in. MS SQL, Firebird, MySQL

  • administrowanie, konfigurowanie, aktualizowanie serwerów i aplikacji: m.in. SAGE Symfonia, IBM Domino, DocuWare, CRM Xpertis i inne

  • administrowanie sprzętem sieciowym i licencjami oraz nadzór nad aktualnością i legalnością oprogramowania

  • zabezpieczanie komputerów i sieci informatycznej przed ewentualnymi atakami cyberprzestępców

  • nadzór nad budową i eksploatacją zintegrowanego oprogramowania Wydawnictwa oraz dostosowanie środowiska systemu do potrzeb użytkowników

  • dokonywanie zakupów sprzętu i oprogramowania dla Wydawnictwa oraz przygotowywanie OPZ do przetargów na zakup sprzętu i oprogramowania

  • sporządzanie planów inwestycyjnych dla Zespołu IT Wydawnictwa

  • obsługa rządowych ogłoszeń stopni alarmowych

  • aktualizacja konfiguracji aktywnych urządzeń sieciowych oraz współpraca w zakresie konserwacji i konfiguracji połączeń z siecią Internet

  • określanie zasad zewnętrznego i wewnętrznego dostępu do usług, nadawanie uprawnień do korzystania z wewnętrznych zasobów sieciowych pracownikom Wydawnictwa

  • kontrola wykorzystania zasobów - prowadzenie nadzoru nad eksploatacją urządzeń aktywnych, optymalizowanie wydajności sieci, kontrola zajętości przestrzeni dyskowych oraz skrzynek pocztowych

  • wykonywanie kopii bezpieczeństwa oraz zabezpieczanie ich przed nieautoryzowanym dostępem

  • audyty i przygotowywanie raportów o stanie bezpieczeństwa teleinformatycznego infrastruktury IT Polskiego Wydawnictwa Muzycznego oraz informowanie Dyrektora Wydawnictwa o wszystkich przypadkach nieupoważnionego dostępu do sieci lokalnej i ewentualne zabezpieczenie dowodów

  • zakładanie, usuwanie i odblokowywanie kont użytkowników, resetowanie haseł, przyjmowanie i monitorowanie zgłoszeń dotyczących bieżących problemów oraz ich rozwiązywanie, usuwanie awarii sprzętu komputerowego i sieci teleinformatycznej

  • nadzór nad prowadzoną ewidencją sprzętu komputerowego, urządzeń peryferyjnych oraz licencji i oprogramowania oraz sporządzanie bieżących informacji dotyczących nowych zakupów i przesunięć sprzętowych

  • weryfikowanie i akceptowanie: sporządzanych protokołów likwidacyjnych sprzętu komputerowego i itp. oraz odsprzedaży bądź utylizacji zlikwidowanego sprzętu

  • zapewnienie ochrony i archiwizacji danych systemów informatycznych u Zamawiającego

  • współpraca z Inspektorem Ochrony Danych w zakresie ochrony danych osobowych

  • zapewnienie prawidłowego funkcjonowania teleinformatycznego (dostęp do Internetu, dostęp do poczty elektronicznej oraz utrzymanie sprawności wszelkich urządzeń teletechnicznych i informatycznych)

  • administracja i obsługa usługi WSUS do aktualizacji stacji roboczych i serwerów w Wydawnictwie

  • szkolenie wewnętrzne pracowników pod względem korzystania z komputera, bezpieczeństwa, nowych programów oraz zasobów internetowych oraz wsparcie użytkowników w zakresie użytkowania oprogramowania systemowego, aplikacyjnego oraz sprzętu komputerowego i peryferyjnego

  • cykliczna aktualizacja loginów i haseł dostępowych do urządzeń i systemów infrastruktury teleinformatycznej oraz przekazywanie ich Dyrekcji zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa

  • koordynowanie pracy podległego Zespołu IT Wydawnictwa

  • nadzór i opieka nad osobami odbywającymi praktyki IT w Wydawnictwie

  • nadzorowanie funkcjonowania i konfiguracji usług internetowych oraz administrowanie domenami internetowymi PWM, weryfikowanie regulaminów stron i usług internetowych PWM

  • pomoc przy pracach nad wewnętrznymi projektami Wydawnictwa

  • przestrzeganie obowiązujących zasad, regulaminów i zarządzeń Dyrekcji Wydawnictwa

Nasze wymagania

  • wykształcenie wyższe informatyczne lub odpowiednio stosowne uprawniania zawodowe

  • doświadczenie zawodowe w obsłudze informatycznej minimum 5 lata w zakresie administrowania złożonym środowiskiem serwerowym (fizycznym i wirtualnym), domenowym, bazami danych, siecią komputerową, zagadnieniami bezpieczeństwa

  • znajomość platformy serwerowej i sprzętowej DELL, HP, Fujitsu, QNAP

  • znajomość systemów operacyjnych Windows 10/11/2012/2016/2019/2022

  • znajomość środowiska Linux (Debian/CentosOS/RedHat)

  • znajomość usług Active Directory, DHCP, DNS

  • znajomość aplikacji biurowej MS Office 2016/2019, Adobe

  • znajomość systemów z rodziny IBM Domino (w tym: Lotus Notes, Traveler, Sametime), MS Exchange, SharePoint

  • znajomość aplikacji Xpertis CRM

  • znajomość zagadnień wirtualizacji: Hyper-V, VMWare

  • znajomość obsługi biblioteki taśmowej marki Quantum

  • znajomość ochrony antywirusowej i firewall ESET NOD, Bitdefender, Symantec

  • znajomość zagadnień bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych

  • znajomość zagadnień szyfrowania urządzeń przenośnych i mobilnych

  • znajomość zagadnień telefonii VoIP oraz administrowania centrala telefoniczną PBX - 3CX

  • znajomość narzędzi helpdesk do zgłaszania incydentów ServiceDesk+, nVison

  • znajomość zagadnień backupów przy użyciu systemów CommVault oraz Veeam Backup & Replication

  • znajomość zagadnień sieciowych LAN/WAN/WiFi/VPN oraz administracji urządzeniami FortiGate, FortiSwitch, FortiMail, FortiAnalyzer, Cisco, HP, MikroTik, D-Link

  • znajomość zagadnień administrowania i monitorowania infrastruktury teleinformatycznej przy użyciu systemów FortiAnalyzer, nVision, Nagios, OpenNMS

  • znajomość baz danych MS SQL, MySQL, Firebird na poziomie administracji

  • znajomość zarządzania usługami IT wg ITIL

  • znajomość zagadnień monitoringu wizyjnego IP (CCTV), systemów Access Control

  • umiejętność tworzenia narzędzi automatyzujących prace administratorów IT i użytkowników

  • umiejętność prowadzenia testów i wdrożeń systemów, aplikacji

  • znajomość systemu DocuWare On-Premise i DocuWare Cloud w stopniu umożliwiającym administrowanie nim

  • znajomość zagadnień chmurowych (Cloud)

  • znajomość aplikacji Symfonia ERP

  • znajomość zagadnień Zamówień Publicznych

  • zdolność analitycznego myślenia i rozwiązywania problemów

  • zdolności komunikacyjne

  • doświadczenie w pracy w organizacji posiadającej oddziały terenowe, gotowość do delegacji

  • doświadczenie w zakresie technicznego koordynowania wdrożeń rozwiązań IT

  • umiejętność pracy w zespole i realizacji powierzonych zadań

  • dyspozycyjność

To oferujemy

  • pracę w renomowanym w Polsce wydawnictwie muzycznym,

  • zatrudnienie na umowę o pracę,

  • możliwość podnoszenia swoich kwalifikacji oraz zdobycia doświadczenia,

  • ciekawą i samodzielną pracę.

Benefity

  • prywatna opieka medyczna

  • ubezpieczenie na życie

  • zniżki na firmowe produkty i usługi

Kontakt:

Zainteresowanych prosimy o składanie pisemnych zgłoszeń zawierających list motywacyjny oraz CV poprzez przycisk Aplikuj z umieszczeniem w temacie wiadomości:

Kontakt:

Zainteresowanych prosimy o składanie pisemnych zgłoszeń zawierających list motywacyjny oraz CV na adres: [email protected] z umieszczeniem w temacie wiadomości: Główny Informatyk + imię i nazwisko lub przesłanie pocztą na adres: Polskie Wydawnictwo Muzyczne, al. Krasińskiego 11a, 31-111 Kraków w terminie do dnia 25 listopada 2022 roku.

Polskie Wydawnictwo Muzyczne – instytucja kultury zatrudni: Głównego Informatyka

Przewiń do profilu firmy