Ta oferta pracy jest nieaktualna od 15 dni. Sprawdź aktualne oferty pracy dla Ciebie

Głowny Księgowy/a

  • Istebna (pow. cieszyński), Ustroń, Wisła, śląskie pokaż mapę
  • Kierownik
  • 07.01.2019

    Pracodawca ma prawo zakończyć rekrutację we wcześniejszym terminie.

    top

    O NAS

    Od momentu założenia ponad 100 lat temu, ITW stała się jednym z wiodących na świecie producentów specjalistycznych urządzeń przemysłowych, materiałów eksploatacyjnych i powiązanych usług.

    Firmy ITW obsługują lokalnych klientów i rynki na całym świecie. Firma działa w 57 krajach, gdzie pracuje ponad 50 000 kobiet i mężczyzn, którzy przestrzegają najwyższych standardów etycznych. Te utalentowane osoby, z których wiele ma specjalistyczną wiedzę inżynieryjną lub naukową, przyczyniają się do globalnego przywództwa w zakresie innowacji. Jesteśmy dumni z naszego szerokiego portfolio ponad 17 000 przyznanych i oczekujących patentów.

    O FIRMIE LYS FUSION POLSKA

    Lys Fusion Poland to jedna z najbardziej dynamicznie rozwijających się firm na południu Polski. Położony w Istebnej zakład zajmuje się wytwarzaniem części z tworzyw sztucznych na potrzeby największych producentów przemysłu motoryzacyjnego.

    Aktualnie poszukujemy kandydatów na stanowisko Główny Księgowy(a).
    Miejsce pracy: Istebna

    Opis stanowiska

    • Nadzór nad prawidłowym prowadzeniem pełnej księgowości spółki zgodnie z polskimi i grupowymi standardami
    • Kontrola prawidłowości operacji finansowo - księgowych ujmowanych w księgach
    • Nadzór nad poprawnością obiegu dokumentów księgowych
    • Terminowe sporządzanie bilansów, sprawozdań finansowych, raportów, deklaracji podatkowych, sprawozdań statystycznych dla Zarządu oraz dla instytucji zewnętrznych
    • Nadzór nad poprawnością rozliczeń podatkowych, odpowiedzialność za sporządzanie deklaracji podatkowych (CIT, VAT, VAT-UE) i raportowania statutowego (GUS, NBP)
    • Zarządzanie procedurami wewnętrznymi i cenami transferowymi
    • Współpraca z bankami, audytorami, urzędami
    • Wsparcie w zarządzaniu płynnością firmy i ryzykiem kursowym
    • Testowanie i rozwój systemu księgowego oraz wsparcie systemów z nim powiązanych

    Wymagania:

    • Wyższe wykształcenie ekonomiczne (finanse/księgowość), certyfikat MF
    • Znajomość zagadnień gospodarki magazynowej
    • Dobra znajomość języka angielskiego
    • Minimum 4-5 lat doświadczenia na podobnym stanowisku w firmie produkcyjnej
    • Doskonała praktyczna znajomość zagadnień księgowych i podatkowych
    • Doświadczenie w kierowaniu zespołem księgowym
    • Doświadczenie w zakresie wdrażania systemów księgowych będzie dodatkowym atutem
    • Dobra praktyczna znajomość pakietu MS Office
    • Mile widziana znajomość systemu ERP
    • Ugruntowana wiedza z zakresu rachunkowości i finansów, rozliczeń podatkowych
    • Wysoko rozwinięte umiejętności interpersonalne, organizacyjne oraz liderskie

    Zakres obowiązków:

    • tworzenie oraz realizacja polityki rachunkowości, sprawozdawczości oraz strategii biznesowej dla spółek firmy
    • przygotowywanie sprawozdań finansowych, raportów oraz analiz
    • sporządzanie okresowych rozliczeń podatkowych, składanie deklaracji VAT oraz CIT
    • zarządzanie i koordynacja pracy działu księgowości
    • kontrola realizacji budżetów, weryfikacja dokumentów księgowych
    • bieżąca analiza i uzgadnianie kont księgowych
    • nadzór nad obiegiem dokumentów księgowych i archiwizacją dokumentacji
    • współpraca z instytucjami zewnętrznymi (US, ZUS, GUS, Banki)
    Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie aplikacji klikając w przycisk aplikowania.

    bottom