Oferta pracy

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy

Oferta z szybkim aplikowaniem
co to?

Główny Księgowy

Fabryka Przewodów Energetycznych S.A.

  • Sielecka 1, Będzin
    Będzin, śląskie
  • ogłoszenie wygasło 3 miesiące temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • starszy specjalista (Senior)
  • praca stacjonarna

Sielecka 1

Będzin

Twój zakres obowiązków

  • Prowadzenie pełnej księgowości (podatki i rachunkowość) Spółki.

  • Koordynacja, monitorowanie i nadzór nad wszystkimi księgowymi aspektami działalności Spółki.

  • Kształtowanie i realizacja strategii finansowej Spółki w tym: polityki rachunkowości, udział w tworzeniu procedur regulaminów wewnętrznych, usprawnianie procesów księgowych.

  • Kontrola poprawności księgowań, ostateczna kontrola formalno- rachunkowa dokumentów księgowych.

  • Sporządzanie i kalkulacja raportów finansowych, sprawozdań finansowych, deklaracji podatkowych (CIT, VAT, JPK i innych obowiązujących).

  • Sporządzanie deklaracji podatkowych, sprawozdań finansowych zgodnie z ustawą o rachunkowości a także sprawozdań GUS.

  • Sporządzanie i przesyłanie raportów o działalności spółki na potrzeby Zarządu i jednostek nadrzędnych.

  • Współpraca z audytorami, biegłymi rewidentami a także organami podatkowymi, urzędami celnymi, ZUS, GUS, bankami i innymi instytucjami zewnętrznymi.

  • Organizacja i koordynacja pracy zespołu księgowego, w tym nadzór i analiza zapisów księgowych.

  • Pod opieką 6 osób

Nasze wymagania

  • Wykształcenie wyższe ekonomiczne – preferowane w zakresie rachunkowości

  • Minimum 5-lat doświadczenia na stanowisku Głównej Księgowej/Głównego Księgowego w firmie o charakterze produkcyjnym

  • Bardzo dobra, praktyczna znajomość przepisów podatkowych, księgowych, z zakresu rachunkowości oraz planu kont,

  • Umiejętność sporządzania analiz finansowych, wniosków kredytowych oraz leasingowych

  • Bardzo dobra znajomość pakietu MS Office (w szczególności MS Excel)

  • Duże zdolności analityczne i organizacyjne

  • Orientacja na cele oraz zadaniowość

  • Doświadczenie w zarządzaniu zespołem

  • Niekaralność za przestępstwa popełnione umyślnie, a ponadto za przestępstwa przeciwko mieniu, przeciwko obrotowi gospodarczemu, przeciwko działalności instytucji państwowych oraz samorządu terytorialnego, przeciwko wiarygodności dokumentów lub za przestępstwa karne skarbowe

To oferujemy

  • Możliwość współtworzenia zespołu księgowego wewnątrz firmy

  • Możliwość rozwoju, samodzielność i decyzyjność

  • Stabilne zatrudnienie na podstawie umowy o pracę,

  • Interesujący system premiowy,

  • Pakiet świadczeń socjalnych,

  • Pakiet prywatnej opieki medycznej i prywatnego ubezpieczenia na życie

  • możliwość przystąpienia do Pracowniczego Programu Emerytalnego,

  • Benefity

  • prywatna opieka medyczna

  • dofinansowanie szkoleń i kursów

  • ubezpieczenie na życie

  • program emerytalny

  • dodatkowe świadczenia socjalne

  • możliwość uzyskania uprawnień

  • system premiowy

W 2021 roku nasze przedsiębiorstwo, kolejny raz zostało wyróżnione w rankingu.

Przewiń do profilu firmy