Oferta pracy

Główny księgowy

FIRMA TRANSPORTOWA " MP TRANS " Marcin PiteraO firmie

8 00012 000 brutto / mies.
  • Bolesławiec, dolnośląskie

  • Ogłoszenie wygasło 5 dni temu
  • Umowa o pracę
  • Pełny etat
  • Kierownik

Firma Transportowa MP TRANS Marcin Pitera jest dynamicznie rozwijającą się firmą transportowo-spedycyjną, działającą na rynku Unii Europejskiej od wielu lat.Aby sprostać kolejnym wyzwaniom do naszego zespołu poszukujemy pracownika na stanowisko:

OPIS STANOWISKA:

  • Nadzór nad prowadzoną zewnętrznie księgowością.
  • Analiza i kontroling w sporządzaniu przez firmę zewnętrzną miesięcznych raportów (Bilans, Cash Flow oraz ZZwKW).
  • Odpowiadanie za weryfikację wyliczeń podatkowych (PIT, CIT, VAT), ubezpieczeń, oraz przygotowywanie plików JPK przez zewnętrzną księgowość.
  • Weryfikacja poprawności faktur zakupu i sprzedaży w programie komputerowym Optima
  • Wprowadzaniu do systemu bankowego przelewów złotówkowych i walutowych.
  • Wprowadzanie do systemu raportów kasowo – bankowych.
  • Sporządzanie miesięcznych rejestrów z operacji bankowych.
  • Weryfikacja i ewidencja dokumentów księgowych
  • Bieżący nadzór nad prawidłowością prowadzenia dokumentacji księgowej oraz podatkowej – analiza i weryfikacja zapisów kont księgowych.
  • Samodzielne sporządzanie okresowych sprawozdań finansowych według obowiązujących przepisów prawa.
  • Kontakty z urzędami skarbowymi, ZUS, audytorami, bankami, instytucjami finansowymi i załatwianie spraw wg właściwości oraz poleceń właściciela.
  • Opracowywanie przekrojowych analiz oraz raportów finansowych i biznesowych na potrzeby planowania strategicznego, taktycznego i operacyjnego.
  • Bieżąca kontrola wyników i analiza odchyleń w stosunku do budżetu.
  • Aktywny udział w realizowanych projektach wprowadzania i usprawniania procesów raportowych, wykorzystujących nowe technologie.
  • Odpowiedzialność za politykę finansową.
  • Tworzenie krótko i długoterminowych strategii finansowych.
  • Nadzór nad przygotowaniem budżetu.
  • Odpowiedzialność za analizę i kontrolę kosztów oraz ich optymalizację.
  • Nadzór nad procedurami finansowymi pod względem ich zgodności z prawem i regulacjami podatkowymi.
  • Ocena ryzyka finansowego i handlowego.
  • Naliczanie list płac (ekwiwalenty, rozliczenia miesięczne / kwartalne)
  • Przygotowywanie, weryfikacja i złożenie DRA oraz PFRON.
  • Przygotowywanie, weryfikacja i złożenie rocznych deklaracji podatkowych (PIT-11, PIT-4R, IMIR)
  • Naliczenia potrąceń komorniczych oraz sporządzanie odpowiedzi na pisma komornicze.
  • Nawiązywanie relacji biznesowych.
  • Ocena rentowności obszarów działania firmy, wdrożenie zmian w obszarze finansów.
  • Kontrola biznesowa finansowa i wewnętrzny controlling.
  • Identyfikowanie możliwości rozwoju przedsiębiorstwa.
  • Obsługa programu komputerowego Optima oraz bankowości elektronicznej.
  • Zarządzanie, motywowanie i rozwój zespołu.

WYMAGANIA:

  • Znajomość branży transportowej.
  • Znajomość języka angielskiego.
  • Min. 3-letnie doświadczenie na takim samym lub podobnym stanowisku.
  • Bardzo dobra znajomość przepisów podatkowych (VAT, CIT, PIT).
  • Dobra znajomość przepisów kadrowo - płacowych.
  • Umiejętność sporządzania sprawozdań finansowych.
  • Samodzielność, sumienność, dobra organizacja pracy.
  • Umiejętności w zakresie sporządzania analizy finansowej przedsiębiorstwa.
  • Znajomość programów księgowych pakietu Comarch ERP.
  • Umiejętność obsługi Windows i MS Office.
  • Systematyczność i dokładność, zaangażowanie, komunikatywność.

OFERUJEMY:

  • Zatrudnienie na umowę o pracę w stabilnej firmie.
  • Telefon, laptop.
  • Możliwość rozwoju osobistego i zawodowego.
  • Profesjonalną atmosferę w miejscu pracy.
  • Atrakcyjne wynagrodzenie, adekwatne do doświadczenia.

Ogłoszenie archiwalne

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy