Logo Pracuj.pl

Główny Księgowy / Główna Księgowa

SPÓŁDZIELNIA MIESZKANIOWA "KASZUBY"O firmie

  • ogłoszenie wygasło rok temu
  • umowa o pracę, umowa zlecenie, kontrakt B2B
  • pełny etat
  • kierownik / koordynator
  • praca stacjonarna
  • Praca od zaraz

SPÓŁDZIELNIA MIESZKANIOWA "KASZUBY"

Franciszka Sędzickiego 30

Kartuzy

Sprawdź jak dojechać

Twój zakres obowiązków

  • prowadzenie pełnej księgowości spółdzielni, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, w tym: nadzór nad dekretacją i terminową ewidencją dokumentów księgowych;
  • sporządzanie raportów na potrzeby Zarządu i Rady Nadzorczej Spółdzielni, sprawozdań finansowych wedle ustawy o rachunkowości, okresowych raportów i bilansów, opracowywanie planów przychodów i kosztów na poszczególne lata;
  • bieżące analizowanie wykonania planu finansowego spółdzielni;
  • nadzór nad prowadzeniem spraw płacowych pracowników spółdzielni;
  • prowadzenie pełnej dokumentacji wraz z jej rozliczeniem z Urzędem Skarbowym z tytułu podatku dochodowego od osób prawnych, podatku dochodowego od osób fizycznych, podatku od towarów i usług i innych;
  • sporządzanie deklaracji na podatki lokalne (od nieruchomości) wraz z kontrolą terminowego regulowania zobowiązań z tytułu podatków lokalnych, nadzór nad wystawianymi oraz otrzymanymi przez Spółdzielnię fakturami VAT;
  • nadzór nad właściwym obiegiem, utrzymaniem, przechowywaniem oraz archiwizacją dokumentów księgowych;
  • współpraca z instytucjami zewnętrznymi (US, ZUS, GUS, banki, Biegły Rewident, Lustrator i inne);
  • reprezentowanie pracodawcy przed stosownymi urzędami i instytucjami oraz organami kontroli finansowej;
  • przestrzeganie i monitorowanie terminów płatności zobowiązań spółdzielni,
  • współpraca z bankami w zakresie kredytowania i rozliczania procesów inwestycyjnych;
  • bieżąca analiza i opracowywanie regulaminów dotyczących finansów Spółdzielni zgodnie z obowiązującymi przepisami;
  • wykonywanie innych zadań związanych ze stanowiskiem a zleconych przez Zarząd Spółdzielni oraz organy nadzorujące.
  • nadzór nad pracownikami działu księgowości Spółdzielni;

Nasze wymagania

Wymagania konieczne do spełnienia przez kandydata/kandydatki na to stanowisko:

1. wykształcenie wyższe ekonomiczne lub związane z rachunkowością na poziomie magisterskim lub równoważnym;

2. niemniejszy niż 3-letni staż zatrudnienia na samodzielnym stanowisku głównego księgowego lub na 5-letni na samodzielnym stanowisku związanym z księgowością;

3. nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe;

4. nieskazanie za przestępstwo przeciwko mieniu, przeciwko obrotowi gospodarczemu, przeciwko wiarygodności dokumentów lub za przestępstwo skarbowe;

5. posiadanie pełnej zdolności do czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych;

6. posługiwanie się biegle językiem polskim w mowie i piśmie w zakresie koniecznym do wykonywania obowiązków głównego księgowego;

7. stan zdrowia pozwalający na zatrudnienie na proponowanym stanowisku;

8. bardzo dobra znajomość zagadnień księgowych i podatkowych, planu kont;

9. samodzielna obsługa programów księgowo-finansowych, w tym płatnik ZUS;

10. znajomość zagadnień z zakresu kadr i płac oraz ubezpieczeń społecznych;

Wymagania dodatkowe dla kandydata związane ze stanowiskiem:

1. preferowani będą kandydaci/kandydatki posiadające doświadczenie zawodowe w jednostce zajmującej się zarządzaniem nieruchomościami, w tym w szczególności w spółdzielni mieszkaniowej, TBS, lub podmiocie obsługującym wspólnoty mieszkaniowe czy zarządzającym nieruchomościami;

2. znajomość obsługi systemu DOM 5 lub systemów równoważnych w zakresie podmiotów zarządzających nieruchomościami;

Wymagane przez pracodawcę dokumenty i oświadczenia:

1. CV z dokładnym opisem przebiegu pracy zawodowej;

2. list motywacyjny;

3. kserokopia dokumentów potwierdzających wykształcenie i kwalifikacje zawodowe;

4. kserokopia świadectw pracy dokumentujących posiadanie wymaganego okresu zatrudnienia w księgowości;

4. oświadczenie kandydata o posiadaniu pełnej zdolności do czynności prawnych oraz o korzystaniu z pełni praw publicznych złożone pod rygorem odpowiedzialności karnej;

5. oświadczenie o nieskazaniu za przestępstwo przeciwko mieniu, przeciwko obrotowi gospodarczemu, przeciwko wiarygodności dokumentów oraz za przestępstwo skarbowe;

6. oświadczenie o nieskazaniu prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe;

7. oświadczenie o stanie zdrowia pozwalającym na zatrudnienie na proponowanym stanowisku;

8. podpisana klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych w procesie rekrutacji w tym wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych na potrzeby procesu rekrutacji;

9. Mile widziane referencje (nie wymagane).

Wymagane dokumenty w procesie rekrutacji należy:

1. złożyć w sekretariacie Spółdzielni Mieszkaniowej „Kaszuby” przy ul. Sędzickiego 30, 83-300 Kartuzy w terminie do dnia 31 marca 2023 r. do godz. 16:00 w zamkniętej kopercie z dopiskiem: „Nabór na stanowisko GŁÓWNEGO KSIĘGOWEGO W SPÓŁDZIELNI MIESZKANIOWEJ KASZUBY W KARTUZACH"

lub przesłać drogą elektroniczną na adres poczty elektronicznej:

[email protected] – wiadomość e-mail – należy zatytułować j.w.

W przypadku dokumentów przesłanych drogą pocztową liczy się data wpływu do Spółdzielni.

Dokumenty złożone po upływie powyższego terminu nie będą brane pod uwagę w procesie rekrutacji.

Spółdzielnia zastrzega możliwość wydłużenia terminu składania dokumentów.

Spółdzielnia zastrzega możliwość skontaktowania się wyłącznie z wybranymi kandydatami celem zaproszenia na rozmowę kwalifikacyjną.

Na rozmowę kwalifikacyjnej należy przedłożyć oryginały przesłanych dokumentów.

Przed zatrudnieniem na stanowisku będzie trzeba przedstawić zaświadczenie o niekaralności wystawione nie później niż 30 dni przed rozpoczęciem zatrudnienia.

Dokumenty kandydatów, których oferty nie zostaną przyjęte, zostaną zniszczone w terminie nie później niż z dniem 30 kwietnia 2023 r.

Benefity

  • ubezpieczenie na życie
  • służbowy telefon do użytku prywatnego
  • brak dress code’u
  • kawa / herbata
  • parking dla pracowników
  • dofinansowanie wypoczynku

O nas

Spółdzielnia Mieszkaniowa "Kaszuby" w Kartuzach, w szczególności realizuje zadania ustawowe celem zaspokojenia potrzeb jej członków wskazanych w ustawie, jak również zajmuje się zarządzaniem nieruchomościami stanowiącymi jej mienie oraz mienie członków Spółdzielni na terenie Kartuz, Sierakowic oraz Żukowa.

Główny Księgowy / Główna Księgowa, Franciszka Sędzickiego 30, Kartuzy